EN
دزدی ماشین با جرثقیل

دزدی ماشین با جرثقیل؟!

مدتی است که کلیپ سارقی در شبکه های اجتماعی بسیار گسترش یافته است که حتی از دزدی ماشین با جرثقیل هم روی‌گردان نیست! در تلاش بودیم که بگوییم این طورها هم نیست و نتیجه شد آنچه که پیش روی شماست.

در یکی از قسمت‌های ویدئو سارق می‌گوید: «اگر بتونیم خودمون روشن می‌کنیم و می‌دزدیم ماشین رو وگرنه با جرثقیل میزنیم زیرش و می‌بریم!»

لازم است به شما مژده بدهم که ردیاب‌هایی با قابلیت‌های خاص وجود دارند. این قابلیت می‌تواند هشدار حمل با جرثقیل را برای شما ارسال کند. در این حالت اگر خودرو شما خاموش باشد، ردیاب خودرو به‌سرعت متوجه می‌شود که خودرو در حال جابه‌جایی است و برای شما هشدار ارسال می‌کند. سپس شما می‌توانید به سرعت خود را به اتومبیل‌تان برسانید که در دستان سارق عزیز است. ابزار مناسب مانند چوب و چماق فراموش نشود. (البته به یاد داشته باشید که احتمال دارد جای سارق، پلیس راهور در حال خدمت‌رسانی باشد. آنوقت احتمالا پلیس راهور دنبال شما خواهد افتاد!)

جی‌پی‌اس معنایی ندارد؟!

در قسمتی دیگر از ویدئو، سارق می‌گوید: «جی‌پی‌اس معنایی ندارد. من فندکی می‌زنم و کل جی‌پی‌اس ماشین قطع می‌شود.»

ردیاب اورنگ قابلیت تشخیص این نوع از پارازیت‌ها (جمرها) را دارد و بالافاصله بعد از این که ردیاب اورنگ تشخیص دهد که به یکی از این جمرها متصل شده است، فرمان خاموش کردن خودرو را صادر کنید. (قبل از آن دستگاه ردیاب باید به یک رله‌خاموش‌کُن متصل شده باشد). درضمن روشن شدن مجدد خودرو با صلاحدید راننده و صاحب خودروست. همچنین اگر این ردیاب خودرو به بلندگوها متصل شده باشد، درصورت وقوع چنین اتفاقی، آژیر خودرو به صدا در خواهد آمد. این نکته هم لازم به توضیح است که در بعضی از حالات امکان دریافت هشدار پارازیت و نویز برای صاحب خودرو ممکن است. و او هشدار را به صورت نوتیفیکشن دریافت خواهد کرد.

وقتی که جمرها از فندکی ماشین خارج می‌شوند!

نکته مهم بعدی این است که حتی اگر ردیاب شما دارای این قابلیت‌ها نباشد بالاخره؛ زمانی خواهید رسید که این جمر را از خودرو شما باید خارج کنند. بعد از این نیز دوباره دستگاه ردیاب برای شما هشدار ارسال می‌کند.

ما نمی‌گوییم که حتما ردیاب اورنگ را خریداری کنید. اما بیاییم انتشار چنین ویدئوهای ناامیدکننده‌ را قطع کنیم و امید را به جای آن بنشانیم. شما می‌توانید حتی با یک قفل فرمان ساده تا درصد درخور توجهی از سرقت خودرو خودتان جلوگیری کنید. به گفته نیرو انتظامی، سارقان ابتدا ماشین را برانداز می‌کنند تا موارد امنیتی خودرو را مشاهده کنند و بعد دست به سرقت بزنند.

پس کدام راه بنظر شما بهتر است؟

اینکه ناامید باشیم و به صحبت‌های این سارق گوش دهیم؟

یا اینکه به فکر امنیت خودرو خود باشیم و کوچکترین و جزئی‌ترین راه‌ها را به کار ببریم تا درنهایت احتمال سرقت خودرو خود را کاهش دهیم و حتی به صفر برسانیم؟

فکر نکنید خودرو شما محال است به سرقت رود. خطر همیشه در کمین است. شایدم بهتر است بگوییم دزدی ماشین با جرثقیل در کمین است! در هر صورت، در زیر می‌توانید شرح داستان‌های مشتریان ما را از زبان خودشان بشنوید.


محصولات اورنگ