•  sales@opp.co.ir
  •   شیراز:2-32326881-071    تهران:77801788-021
ناحیه کاربری

جی پی اس در زمان بندی


قبل از پرداختن به مبحث جی پی اس در زمان بندی بهتر است بدانید که علاوه بر طول جغرافیایی، عرض جغرافیایی و ارتفاع، سیستم تعیین موقعیت جهانی
(GPS) بعد چهارم بحران یعنی زمان را فراهم می کند. هر ماهواره GPS دارای چند ساعت اتمی است که به سیگنال های GPS داده های بسیار دقیق زمانی می دهد. گیرنده های GPS با
رمز گشایی این سیگنال ها، به طور موثر هر یک از گیرنده ها را با ساعت های اتمی هماهنگ ساخته که این امر کاربران را قادر می سازد بدون پرداخت هزینه و یا الزام کنترل کردن ساعت های اتمی ، زمان را تا بیلیاردم ثانیه هم تعیین کنند. زمان دقیق برای انواع فعالیت های اقتصادی در سراسر جهان بسیار مهم است. سیستم های ارتباطی، شبکه های برق و شبکه های مالی، همه به زمان بندی دقیق برای هماهنگ سازی و بهره وری عملیاتی تکیه
می کنند. امکان دسترسی رایگان به زمان GPS باعث صرفه جویی در هزینه برای شرکت های وابسته به زمان دقیق و در نتیجه آن باعث پیشرفت قابل توجهی در توانایی آنها شده است.
به عنوان مثال شبکه های تلفنی و داده های بی سیم از زمان GPS برای حفظ هماهنگی کامل در همه ایستگاه های اصلی خود استفاده می کنند، این امر به گوشی های تلفن همراه اجازه به اشتراک گذاشتن کار مدتر طیف رادیویی محدود را می دهد. به طور مشابه سرویس های رادیویی پخش دیجیتال از زمان GPS برای اطمینان حاصل کردن از این که بایت ها از تمام ایستگاه های رادیویی به گیرنده ها در قدم آهسته ی رسند استفاده می کنند. این امر به شنوندگان اجازه تنظیم بین ایستگاه ها را با حداقل تاثیر می دهد.

ATM-جی پی اس در زمان بندی

کمپانی های سرتاسر جهان از GPS برای مهر و موم کردن زمان، ارائه راه سازگار و دقیق برای حفظ سوابق و مطمئن شدن از قابلیت ردیابی خود استفاده می کنند بانک های سرمایه گذاری بزرگ از GPS برای همزمان سازی کامپیوتر های شبکه خود که در سرتاسر جهان واقع اند استفاده می کنند. کسب و کارهای کوچک و بزرگ در حال تبدیل شدن به تیم های خودکاری هستند که می تواند پیگیری، به روزرسانی و مدیریت معاملات متعدد ساخته شده توسط شبکه ای جهانی از مشتریان را به عهده بگیرند. و این نیاز به اطلاعات دقیق که از طریق GPS در دسترس می باشد دارد.
اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) از GPS برای همزمان سازی گزارش آب و هوای خطرناک که از 45 ترمینال داپلر رادار آب و هوا واقع در ایالات متحده می گیرد، استفاده می کند.
ابزار دقیق برنامه دیگری است که به زمان بندی نیاز دارد. شبکه های توزیع ابزار که باید در اندازه گیری دقیق حوادث مشترک با هم کار کنند نیاز به منابع زمان که دقت و صحت را در چندین نقطه تضمین می کند دارد. زمان بندی بر پایه GPS برای هر برنامه که در آن زمان دقیق توسط دستگاه هایی که در مناطق جغرافیایی گسترده ای پراکنده شده مورد نیاز است. فوق العاده خوب کار می کند، برای مثال ادغام زمان GPS با شبکه های نظارت بر زمین لرزه، محققان را قادر می سازد تا به سرعت فاصله زمین لرزه و سایر رویدادهای لرزه ای را مکان یابی کنند.

جی پی اس در زمان بندی

شرکت های برق نیاز اساسی به زمان و فرکانس برای انتقال و توزیع برق به صورت کارآمد دارند. خاموشی برق مکرر نیاز به بهبود هماهنگ سازی زمان در سراسر شبکه برق را به شرکت های قدرت، نشان داده است. تجزیه و تحلیل این خاموشی، بسیاری از شرکت ها را مجاب به قرار دادن دستگاه های هماهنگ سازی زمان مبتنی بر GPS در نیروگاه ها و پست هایشان کرده است. با تجزیه و تحلیل و زمان بندی دقیق مشکل بوجود آمده در برق ارسالی در شبکه، مهندسان می توانند محل دقیق یک شکستگی خط و محل عیب را ردیابی کنند.
برخی از کاربران از جمله آزمایشگاههای ملی، در یک سطح بالاتر دقت ازآن چه GPS فراهم می کند، به زمان نیاز دارند. این کاربران به طور معمول از ماهواره های GPS ، نه تنها برای کسب زمان مستقیم استفاده می کنند، بلکه برای برقراری ارتباط از زمان با دقت بالا در مسافت های طولانی نیز بهره می برند. به طور همزمان با دریافت سیگنال های یکسان GPS در دو محل و مقایسه نتایج به دست آمده، زمان ساعت اتمی در یک مکان می تواند به دیگری مرتبط شود. آزمایشگاه های ملی در سراسر جهان با استفاده از این ” دیدگاه مشترک ” روش معمول برای مقایسه مقیاس های زمانی خود و ایجاد زمان هماهنگ جهانی (UTC) استفاده می کنند. آنها با استفاده از روش های مشابه برای مقیاسهای زمانی خود را برای ملتهای خود منتشر می کنند.
برنامه های کاربردی جدید از تکنولوژی زمان بندی GPS هر روز ظاهر می شود استودیوهای هالیوود در حال ترکیب GPS در قواره های فیلم خود، اجازه کنترل بی نظیر از داده ها، صوتی و تصویری و همچنین توالی چند دوربین را می دهد . برنامه های کاربردی نهایی برای GPS ، مانند زمان آن اقدامات، بی حد و حصر هستند.
هر چه GPS مدرن تر می شود، مزایای بیشتری هم در انتظار کاربران است. اضافه شدن سیگنال های GPS غیر نظامی دوم و سوم در حالی که رایگان در دسترس کل جهان باقی می ماند دقت و قابلیت اطمینان از زمان GPS را افزایش می دهد.


برچسب ها: /