•  sales@opp.co.ir
  •   شیراز:2-32326881-071    تهران:77801788-021
ناحیه کاربری

جی پی اس در سرگرمی


جی پی اس در سرگرمی و تفریحات می تواند یک دوست خوب و همراه واقع شود. سیستم GPS بسیاری از خطرات موجود در فعالیت های تفریحی را بوسیله قابلیت مکان یابی دقیق کاسته است. دریافت کننده های GPS همچنین گستره ی لذت بردن از فعالیت های تفریحی را به واسطه ی برطرف کردن برخی از مشکلات متداول برطرف کرده است. از جمله ی آن ها می توان به از مسیر منحرف نشدن و یا یافتن بهترین نقطه برای ماهیگیری را نام برد.

جی پی اس در سرگرمی

فعالیت های تفریحی بیرون از خانه دربردارنده خطرات ذاتی زیادی است. یکی از این مهمترین این خطرات گم شدن در منطقه ای غیر امن و ناآشنا است. دوچرخه سوارها، ماجراجویان و افرادی که پیاده اقدام به حرکت می کنند به طور گسترده در حال به کارگیری سیستم GPS به جای نقشه های کاغذی و قطب نماهای متعارف هستند. نقشه های کاغذی اغلب به روز نیستند و قطب نماها و راهنماها نیز مکان دقیق را مشخص نمی کنند. به علاوه تاریکی و بدی آب و هوا نیز ممکن است منجر به نتایج مکان یابی غیردقیق شود.

فن آوری GPS به همراه نقشه های الکترونیکی یکی از راه های غلبه بر سختی ها و مشکلاتی است که یک ماجراجویی نامحدود به همراه دارد. GPS های دستی به کاربران این امکان را می دهد تا با اطمینان کامل مکان دقیق را در هر زمانی دانسته و به راحتی نیز به نقطه شروع سفر ماجراجویی خود بازگردند. به عنوان مثال ماهیگیران معمولا از GPS به عنوان وسیله ای که مکان دقیق و جهت حرکت را مشخص می کند استفاده می کنند. همچنین اطلاعات فاصله ای که باید طی کنند و مهمتر از همه مکانی که ماهی ها در آن جا فراوان هستند بوسیله این سیستم به آن ها داده می شود.

یکی از مزیت های دریافت کننده های جدید GPS قابلیت انتقال داده ها به و یا از کامپوتر است. بنابراین علاقمندان به تفریحات بیرون از خانه می توانند مسیرهای جدید را به راحتی دانلود کنند. به عنوان مثال در مالزی وبسایتی وجود دارد که در آن مشتاقان دوچرخه سواری کوهستان مسیرهای جدید دوچرخه سواری را با در نظر گرفتن رتبه به اشتراک می گذارند. گلف بازان نیز برای تعیین دقیق فواصل در زمین گلف استفاده می کنند. از GPS در اسکی، پروازهای تفریحی و قایق سواری نیز استفاده می شود.

جی پی اس در سرگرمی

فن آوری GPS همچنین ابداع کننده ی ورزش ها و تفریحات جدید نیز بوده است. از جمله آن ها می توان به GEOCASHING اشاره کرد که یک مسابقه ی جهانی برای یافتن مسیرهای تصادفی است.

با مدرن سازی و بروز رسانی GPS ، این سیستم مزیت ها و کاربردهای بسیاری برای فعالیت های تفریحی خواهد داشت. همچنین برنامه های مدرن سازی این سیستم دسترسی کاربران را به GPS در نقاطی که نیاز و وابستگی زیادی به این سیستم احساس می شود ( به عنوان مثال در جنگل های انبوه) آسان تر کرده و کاربران می توانند با اطمینان بیشتری به این سیستم تکیه کنند.


برچسب ها: /