•  sales@opp.co.ir
  •   شیراز:2-32326881-071    تهران:77801788-021
ناحیه کاربری

این اشتباهات را تکرار نکنید


اشتباهات

ریسک نکردن
گاهی اوقات در زندگی باید احتیاط را کنار گذاشت و ریسک کرد. البته ریسک کردن به این معنا نیست که تمام زندگی خود را در معرض خطر قرار دهید. سعی کنید قبل از هر ریسکی تمام جوانب را دقیق بسنجید و با دیگران مشورت کنید. سپس از اشتباه‌های خود درس بگیرید و در تصمیم‌گیری‌های آینده لحاظ کنید.

کمک نگرفتن از دیگران
کار کردن با دیگران لازمه‌ی رسیدن به موفقیت‌های بزرگ است. افراد باهوش تصور می‌کنند که در زندگی و کسب‌وکار خود نیاز به کمک و همفکری دیگران ندارند؛ درصورتی‌که چنین طرز فکری کاملا اشتباه است. افراد واقعا باهوش می‌دانند که دیگران بهتر از آن‌ها می‌توانند بعضی کارها را انجام دهند. آن‌ها همچنین می‌دانند به دلیل مشغله‌هایی که دارند نمی‌توانند همه‌ی کارها را به‌تنهایی انجام دهند. بنابراین اطراف خود را با افرادی پر کنید که می‌توانند ضعف‌های شما را کامل کنند و سپس بخشی از وظایف خود را به آن‌ها بسپارید.

عوض نکردن طرز تفکر
گاهی اوقات یک‌دنده بودن می‌تواند مفید باشد؛ اما همیشه این‌طور نخواهد بود. هر فردی در طول زندگی خود در شرایطی قرار می‌گیرد که مجبور می‌شود طرز تفکر و درنتیجه تصمیم‌های خود را عوض کند. موفق‌ترین افراد کسانی هستند که همیشه قبل از اقدام کردن تمام شرایط را می‌سنجند و از ایده‌های جدید برای بالا بردن کیفیت تصمیم‌های خود استفاده می‌کنند.

پیدا نکردن راهی برای بالا بردن میزان انرژی
افراد زیادی وجود دارند که تمام زندگی خود را به کار اختصاص می‌دهند و فراموش می‌کنند که باید برای خودشان نیز زمان بگذارند. اغلب این افراد بعد از گذشت مدتی دچار فرسودگی می‌شوند. بعد از این اتفاق کسانی که خوش‌شانس باشند و بتوانند دوباره به مسیر برگردند، متوجه می‌شوند که باید بیشتر به خودشان رسیدگی کنند. ورزش کردن، سپری کردن زمان با خانواده، مدیتیشن و هر تفریح دیگری کمک می‌کند که میزان انرژی بدن افزایش پیدا کند.

نگرانی در مورد موضوعات کوچک
دنیا بسیار بزرگ‌تر از آن است که فکر می‌کنید و ما تنها بخش کوچکی از آن هستیم. تصور کردن زندگی در چشم‌اندازهای بزرگ‌تر کمک می‌کند که توجهمان به موضوعات مهم‌تر جلب شود و زمانمان برای رسیدگی به امور کوچک هدر نرود.

فراموش نکردن تصمیم‌های بد گذشته
تمام زمان، انرژی و پول‌هایی که برای موضوعی گذاشته شده‌اند دیگر احیا نخواهند شد. این هزینه‌ها یک بار پرداخت شده‌اند و فکر کردن به آن‌ها در تصمیم‌گیری‌های آینده کار بیهوده‌ای است. فکر کردن بیش از اندازه به این موضوع می‌تواند شما را از مسیر اصلی منحرف کند و باعث شود فرصت‌های آینده را نیز از دست بدهید. پس اجازه ندهید که اتفاقات گذشته روی تصمیم‌های آینده اثر بگذارد.

دروغ گفتن
دروغ گفتن در هر شرایطی بد است؛ مخصوصا زمانی که میزان استرس بالا باشد. دروغ گفتن شاید بتواند اوضاع را در لحظه آرام کند اما در نهایت به یک کسب‌وکار صدمه خواهد زد. گاهی اوقات تنها یک دروغ بزرگ کافی است تا فرد صداقت خود را برای همیشه از دست بدهد.

صادق نبودن با خودشان
اغلب ما زمانی که شرایط مطابق میلمان پیش نمی‌رود و با شکست روبه‌رو می‌شویم، بهانه می‌آوریم و دیگران را مقصر می‌دانیم. اما افراد موفق می‌دانند تنها خودشان مسئول کارهایی هستند که انجام می‌دهند. مقصر دانستن دیگران هیچ فایده‌ای ندارد؛ حتی اگر واقعا شخص دیگری در این موضوع دخیل باشد.

گرفتن تصمیم‌های مهم از روی احساسات
زمانی که شخصی دچار احساسات شدید می‌شود، ناخودآگاه شروع می‌کند به قضاوت کردن و این موضوع روی تصمیم‌هایی که می‌گیرد تأثیر می‌گذارد. افراد موفق سریع تصمیم‌گیری نمی‌کنند. بلکه کمی به خودشان زمان می‌دهند تا تصمیمی که می‌گیرند متأثر از احساساتشان نباشد.

نگران بودن در مورد کسانی که دوستشان ندارند
معمولا زمانی که فردی به موفقیت می‌رسد توجه دیگران را به سمت خود جذب می‌کند. افرادی که ممکن است به موقعیت او حسادت کنند یا از کاری که انجام داده است راضی نباشند.افراد موفق می‌دانند که زمان گذشتن برای چنین افرادی بیهوده است و انرژی خود را برای افرادی می‌گذارند که برایشان اهمیت دارند. این کار میزان اعتمادبه‌نفس و بهره‌وری آن‌ها را افزایش خواهد داد. در تمام مراحل زندگی فرد کسانی هستند که انرژی منفی دارند و از فعالیت‌های او خوششان نمی‌آید. سعی کنید این افراد را از زندگی خود بیرون کنید یا نادیده بگیرید. این افراد جلوی پیشرفت‌های شما را می‌گیرند و اجازه نمی‌دهند به فردی که دوست دارید تبدیل شوید.


پست قبلی    پست بعدی