EN

خودروی سوپراسپرت اسپانیایی Maguari HS1 GTC

خودروی سوپراسپرت اسپانیایی Maguari HS1 GTC یک یک خودرو خاص و ویژه نسبت به تولیدات دیگر این شرکت اسپانیایی که در اویل قرن 20 تولید می نموده است.

کلمه ی سوپراسپرت مگوئری HS1 GTC نوعی پرنده ی بومی در آمریکای‌ مرکزی گرفته شده است. این خودرو قادر است در ۲.۸ ثانیه از حالت ایست به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعتش به ۳۸۰‌کیلومتر در ساعت میرسد.

این مشخصات ویژه به خاطر پیشرانه خورجینی شکل ۱۰‌سیلندری لامبورگینی هوراکان حاصل شده است که دارای جعبه‌دنده‌ ۷ سرعته است و قدرتش را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. این پیشرانه به‌جای قدرت 600 ‌اسب ‌بخاری لامبورگینی، اکنون در Maguari HS1 GTC با اضافه کردن ۲ ‌توربو شارژر به قدرت ۱۰۸۵ ‌اسب‌ بخار می‌رسد. اضافه‌کردن یک جفت توربو شارژر به پیشرانه‌ خورجینی ۱۰ سیلندر لامبورگینی بیشتر آن را شبیه تولیدات تیونینگ‌شده قرار می‌دهد.

شرکت اصلی آن همشهری رولزرویس اسپانیایی‌ یعنی سوئیسی بود (هیسپانو سویزا در زبان اسپانیولی، یعنی سوئیسی‌اسپانیایی) و پیشرانه‌ هواپیما و خودروهای لوکس تولید می‌کرد اما کم کم در دهه‌ ۱۹۶۰ ورشکسته و تعطیل شد.

اکنون ۱۰۰ سال از ساخت اولین پیشرانه‌ هواپیمایی که هیسپانو سویزا تولید کرده است، می‌گذرد. حالا پس از یک تقریبا (یک قرن)،یکبار دیگر این کارخانه ، امسال خود را برای تولید و عرضه ی ‌ محصولات در بازار جهانی آماده می‌کند.


برچسب ها:

مقالات مشابه

محصولات اورنگ