EN

سامانه ردیابی شرکت تعمیرات انتقال برق بوتیا

استفاده از نرم افزار و سامانه کنترل ناوگان اورنگ موجب سهولت در کنترل تردد خودروهای اداره شده است

مهندس محمد امین سارویه، مسئول کنترل جی پی اس خودروها

معرفی

شرکت تعمیرات انتقال برق بوتیا نیروی استان کرمان

در تاریخ 04/12/1394 از ادغام شرکت های تابان قدرت کرمان – شرکت تابش نیرو و شرکت رسانیرو و با هدف طراحی – مشاوره ، اجرا و تعمیر و نگهداری خطوط و پست های فشار قوی برق تاسیس گردید.

این شرکت در حال حاضر مسئولیت تعمیر و نگهداری خطوط و پست های فشار قوی استان کرمان را به عهده دارد که جهت عملیات فوق از تعداد 50 دستگاه خودرو به صورت استیجاری استفاده می نماید.

این شرکت در سال 1394 اقدام به خرید و تجهیز خودروهای خود به دستگاه های جی پی اس اورنگ نمود.

مهندس محمد امین سارویه، مدیر مسئول کنترل جی پی اس خودروها در گفتگو با واحد ارتباط با مشتریان اورنگ در خصوص کاربرد جی پی اس فرمودند:

” نصب جی پی اس موجب سهولت در کنترل خودروهای استیجاری شد و از جنبه های مختلفی برای ما اقدامی مفید به صرفه بود حتی حدود دو سال پیش یکی از خودروهای این بخش به سرقت رفته بود که به کمک جی پی اس های اورنگ موفق شدیم سارق را دستگیر و خودرو را پیدا کنیم.”

مشکلات شرکت قبل از تجهیز ناوگان به ردیاب

ایشان همچنین در ادامه به بیان مشکلاتی که قبل از تجهیز ناوگان به جی پی اس داشتند پرداختند که برخی از این مشکلات به شرح زیر بودند :

  • تاخیر بسیار زیاد در هنگام تهیه لیست کارکرد خودروها جهت پرداخت حقوق. (انجام محاسبات بصورت دستی بود و جمع آوری چک لیست کارکرد خودروها از هر راننده ، پروسه ای بسیار وقت گیر بود.)
  • جهت نظارت بر کار پرسنل مامور و خودروها نیاز به حضور در مناطق عملیات داشتیم که این امر بسیار هزینه بر بود. ( جهت انجام هر عملیات نیاز به ارسال یک نیروی ناظر داشتیم که این موضوع افزایش هزینه چشمگیری برای شرکت به دنبال داشت.)
  • قبل از نصب جی پی اس در صورت اشتباه و یا عدم صداقت رانندگان خودروهای اجاره ای، کیلومتر طی شده و ساعات کارکرد با تایید پرسنل مامور انجام می گردید که گاهی اوقات منجر به سو استفاده می شد که در نتیجه باعث بی اعتمادی به پرسنل و رانندگان می گردید. ( هیچگونه سیستمی جهت تایید و صحه گذاری بر موارد اعلام شده از سوی رانندگان موجود نبود.)
  • امکان آگاهی از محل و موقعیت خودروها وجود نداشت و دسترسی به لوکیشن خودروها نداشتیم. (امکان اطلاع و آگاهی از محل حضور خودروها در تمام ساعات شبانه روز وجود نداشت.)

مزایای استفاده از سامانه ردیاب خودرویی

که پس از استفاده از جی پی اس و سامانه کاربردی اورنگ ، مشکلات یاد شده به شکل زیر برطرف شدند و حتی امکاناتی افزون بر حل مشکلات نیز در اختیار ما قرار داده شد:

  • تهیه لیست کارکرد رانندگان در کوتاه ترین زمان ممکن با استفاده از گزارشات جامع سامانه اورنگ.
  • مشاهده و روئت لحظه ای هر خودرو در تمام ساعات شبانه روز.
  • تایید ساعات کارکرد و کیلومتر کارکرد هر خودرو بر اساس اطلاعات ثبت شده و استخراج شده از گزارشات جی پی اس هر خودرو.
  • امکان نظارت بر عملیات های انجام شده بصورت آنلاین و عدم نیاز به حضور ناظر در منطقه.
  • میزان ساعت کارکرد هر خودرو و تعداد سرویس های انجام شده مشخص است

نتیجه

واحد نقلیه و ترابری شرکت بوتیا نیروی کرمان با تجهیز خودروهای خود به سخت افزار جی پی اس توانست علاوه بر ایجاد سهولت در ساماندهی و مدیریت خودروهای استیجاری، هزینه های ناشی از نیروهای انسانی و یا پرداخت حقوق و دستمزذ غیرواقعی را کاهش دهد و همچنین از امکان هرگونه سواستفاده احتمالی جلوگیری نماید.


کنترل ناوگان حمل و نقل اورنگ کنترل ناوگان چیست؟ سامانه مدیریت ناوگان یا Fleet Management System که به اختصار به آن FMS می گوییم؛ به مدیران شرکت ها و سازمان هایی که تعداد زیادی خودرو و وسیله نقلیه دارند این امکان را می دهد که در هر لحظه اطلاعات کاملی از تمام خودروهای خود داشته ادامه مطلب
سامانه مدیریت سرویس و درخواست یاور مدیریت سرویس و خدمت مبتنی بر موقعیت چیست؟ امروزه یکی از دغدغه های مدیران شرکت ها و سازمان ها ،کنترل و مدیریت سیستم ناوگان حمل و نقل و ایجاد بستری مناسب جهت ارتباط با سایر واحد ها برای انجام هر چه بهتر و سریعتر ماموریت ها،عملیات ها و توزیع ادامه مطلب
سامانه مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو کاریار تعمیرات و نگهداری خودرو خودرو و ماشین آلات در سازمان ها نقش کلیدی در روند اجرای عملکرد بازی می کنند، به روز نگهداشتن این دارایی ها نیازمند بررسی دقیق و همیشگی دارایی و نگهداری صحیح از آنها ست، عملیات کنترل و بازدید های دوره ای مناسب طراحی شده ادامه مطلب