EN

شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی

استفاده از جی پی اس اورنگ باعث افزایش میزان رضایت مدیران از عملکرد واحد ترابری شد.

مهندس سهیلی نیا- مدیر بخش ترابری و حمل و نقل

معرفی

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوب

یکی از سه شرکت زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که بخشی از گاز مصرفی کشور را تامین می کند. درحال حاضر این شرکت پنج منطقه عملیاتی نار وکنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون وگشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد را در استان های فارس، بوشهر و هرمزگان راهبری می کند و در آینده با بهره برداری از میدان های اکتشافی جدید، استان های کهگیلویه و بویر احمد و چهار محال و بختیاری نیز به حوزه عملیاتی این شرکت اضافه می شود. ستاد مرکزی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در شیراز مستقر است و وظیفه مدیریت و برنامه ریزی، ارائه خدمات فنی و مهندسی، عملیاتی، پشتیبانی، مالی واداری به مناطق عملیاتی را عهده داراست .

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی وظیفه بهره برداری از میادین گازی و نفتی و تامین خوراک چهار پالایشگاه گازی ( فراشبند/ فجرجم / سرخون / پارسیان) و بخشی از خوراک پالایشگاه نفت شیراز و همچنین تامین بخش عمده گاز مورد نیاز، جهت تزریق در مخزن نفتی مارون را عهده دار است؛ برای تامین خوراک پایدار این پالایشگاه ها علاوه بر احداث ایستگاه تقویت فشار گاز در برخی از میادین فعال، توسعه میادین گازی و نفتی جدید نیز در نظر گرفته شده است.

واحد ترابری این شرکت در سال 97 خودروهای سواری و خودروهای استیجاری خود را به جی پی اس مجهز و سامانه ردیابی اورنگ را خریداری و نصب نمودند.

مشکلات شرکت نفت و گاز شرق قبل از تجهیز خودروها به جی پی اس

مهندس سهیلی نیا مدیر بخش ترابری وحمل ونقل این سازمان در مصاحبه با واحد ارتباط با مشتری اورنگ به بیان یکسری از مشکلات موجود در سازمان تا قبل از نصب و تجهیز خودروها به جی پی اس اینگونه پرداختند :

  • عدم وجود سیستم کنترل ورود و خروج خودروهای امور مسافرت و درونشهری
  • عدم ثبت و کنترل مسیرهای تردد خودروهای امور مسافرت
  • عدم امکان تعیین موقعیت لحظه ای خودروها در سطح شهر و راههای مواصلاتی جهت برنامه ریزی و سرویس دهی به کارکنان
  • عدم وجود سامانه ای برای گزارش گیری عملکرد ماهیانه رانندگان و همچنین نظارت بر مصرف سوخت خودروها
  • عدم نظارت و کنترل بر تخلفات رانندگان ( سرعت غیر مجاز ، استفاده شخصی از خودروها ، …)

مزایای استفاده از جی پی اس در ناوگان شرکت

که پس از استفاده از جی پی اس و سامانه کاربردی اورنگ ، مشکلات یاد شده به شکل زیر برطرف شدند و حتی امکاناتی افزون بر حل مشکلات نیز در اختیار ما قرار داده شد:

  • با بکارگیری این سامانه امکان ثبت و کنترل ورود و خروج خودرو ها در اختیار ترابری فراهم شد.
  • با استفاده از این سامانه امکان ثبت و کنترل مسیرهای تردد خودروها فراهم گردید.
  • با بکارگیری سامانه مدیریت ناوگان امکان گزارش گیری از عملکرد ماهیانه رانندگان و همچنین کارکرد خودروهای در اختیار فراهم گردید.
  • با استفاده از امکانات سامانه امکان نظارت و کنترل عملکرد رانندگان و جلوگیری از تخلفات احتمالی فراهم گردید.
  • با بکارگیری این سامانه برنامه ریزی جهت اختصاص خودرو به کارکنان بهتر گردید و باعث افزایش میزان رضایت مندی از عملکرد واحد ترابری گردید.

نتیجه

شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی با تجهیز خودروهای سواری و استیجاری خود به جی پی اس موفق شدند علاوه بر سیتمی کردن روال بررسی عملکرد و نظارت بر کارکرد خودروها، عملکرد واحد ترابری را ارتقا دهند و به موجب آن میزان رضایت سازمان از این واحد نیز افزایش یافت.


کنترل ناوگان حمل و نقل اورنگ کنترل ناوگان چیست؟ سامانه مدیریت ناوگان یا Fleet Management System که به اختصار به آن FMS می گوییم؛ به مدیران شرکت ها و سازمان هایی که تعداد زیادی خودرو و وسیله نقلیه دارند این امکان را می دهد که در هر لحظه اطلاعات کاملی از تمام خودروهای خود داشته ادامه مطلب
سامانه مدیریت سرویس و درخواست یاور مدیریت سرویس و خدمت مبتنی بر موقعیت چیست؟ امروزه یکی از دغدغه های مدیران شرکت ها و سازمان ها ،کنترل و مدیریت سیستم ناوگان حمل و نقل و ایجاد بستری مناسب جهت ارتباط با سایر واحد ها برای انجام هر چه بهتر و سریعتر ماموریت ها،عملیات ها و توزیع ادامه مطلب
سامانه مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو کاریار تعمیرات و نگهداری خودرو خودرو و ماشین آلات در سازمان ها نقش کلیدی در روند اجرای عملکرد بازی می کنند، به روز نگهداشتن این دارایی ها نیازمند بررسی دقیق و همیشگی دارایی و نگهداری صحیح از آنها ست، عملیات کنترل و بازدید های دوره ای مناسب طراحی شده ادامه مطلب