EN

شرکت پارس ترابر سیمان لامرد

با استفاده از جی پی اس کلیه روال حمل و نقل تحت کنترل و نظارت می باشد و بر نحوه فعالیت و توزیع سیمان در جایگاه های مختلف اشراف خواهیم داشت.

غلامرضا جعفری، کارشناس اداری و بازرگانی

معرفی

شرکت پارس ترابر سیمان لامرد که در سال 1387 به ثبت رسیده است در زمینه حمل و نقل سیمان فله و پاکت و حمل مواد اولیه شامل سنگ آهن و گچ فعالیت می کند. این شرکت جهت حمل و نقل خود تعداد 20 دستگاه کامیون و 2 خودرو سواری دارد که در اسفند ماه سال 1399 با هدف هوشمند سازی کنترل ناوگان حمل و نقل خود ، اقدام به خرید و نصب دستگاه های جی پی اس اورنگ نمودند.

جناب مهندس جعفری ، کارشناس اداری بازرگانی شرکت پارس ترابر سیمان لامرد و مسئول کنترل جی پی اس ها در مصاحبه با واحد ارتباط با مشتریان اورنگ در رابطه با ضرورت تجهیز خودروها به جی پی اس فرمودند :

با توجه به ماهیت شرکت پارس ترابر که بخش عمده ای از سیمان مصرفی پروژه های جزیره کیش را تامین می‌نماید و فاصله دریایی و زمینی و توقف گاههای بندری، بالاجبار کامیونها بایستی در حال ساکن بودن روشن باشند که ما با استفاده از این سیستم جی پی اس اورنگ کاملا به روشن و خاموش بودن خودروها اشراف داریم که با تذکر اپراتور در استهلاک و مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد.

جناب مهندس جعفری ، کارشناس اداری بازرگانی

وی در ادامه به بیان برخی از مشکلات موجود در سازمان تا قبل از نصب و تجهیز خودروها به دستگاه جی پی اس پرداختند :

مشکلات موجود در سازمان قبل از تجهیز ناوگان به سیستم ردیابی

 • عدم نمایش موقعیت هر خودرو و جهت خرکت هر خودرو.
 • مشخص نبودن فاصله هر خودرو تا موقعیت دفتر شرکت و یا تا مقصد.
 • عدم آگاهی از وضعیت روشن یا خاموش بودن کامیون ها (به علت نوع و ماهیت کاری کامیون ها این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد برای شرکت).
 • مشخص نبودن میزان توقف هر خودرو و یا میزان درجا کار کردن هر خودرو.
 • عدم وجود کنترل بر روی میزان سوخت مصرفی خودروها.
 • عدم اطلاع از مسیرها و چگونگی ترددهای هر خودرو در هر ساعت و هر تاریخ .
 • عدم کنترل بر روی سرعت های خودروها و بالا بودن میزان تصادفات جاده ای.

که پس از استفاده از جی پی اس و نرم افزار تخصصی اورنگ ، مشکلات یاد شده به شکل زیر برطرف شدند و حتی امکاناتی افزون بر حل مشکلات نیز در اختیار ما قرار داده شد:

مزایای استفاده از سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل

 • نمایش دقیق و لحظه ای موقعیت مکانی و جهت حرکت هر خودرو
 • نمایش فاصله هر خودرو نسبت به مقصد.
 • نمایش میزان درجا کار کردن و روشن بودن خودروها.
 • نمایش میزان توقف هر خودرو و کاش آمار توقف های بیش از حد بی مورد و غیرکاری.
 • کنترل اپراتور بر مصرف بی رویه سوخت و کاهش هزینه های اضافی.
 • گزارش گیری از مسیرهای تردد هر خودرو در هر تاریخ و ساعت از شبانه روز.
 • کاهش تصادفات و استفاده از جی پی اس به عنوان مستند در گزارش های پلیس جاده ای جهت اثبات استادارد بودن سرعت کامیون ها.

نتیجه

شرکت پارس ترابر سیمان لامرد با استفاده از جی پی اس ها و نرم افزار اورنگ موفق شدند سیستم کنترلی نظارتی به گونه ای ایجاد کنند که بهره وری منابع سازمان را افزایش دهند.


کنترل ناوگان حمل و نقل اورنگ کنترل ناوگان چیست؟ سامانه مدیریت ناوگان یا Fleet Management System که به اختصار به آن FMS می گوییم؛ به مدیران شرکت ها و سازمان هایی که تعداد زیادی خودرو و وسیله نقلیه دارند این امکان را می دهد که در هر لحظه اطلاعات کاملی از تمام خودروهای خود داشته ادامه مطلب
سامانه مدیریت سرویس و درخواست یاور مدیریت سرویس و خدمت مبتنی بر موقعیت چیست؟ امروزه یکی از دغدغه های مدیران شرکت ها و سازمان ها ،کنترل و مدیریت سیستم ناوگان حمل و نقل و ایجاد بستری مناسب جهت ارتباط با سایر واحد ها برای انجام هر چه بهتر و سریعتر ماموریت ها،عملیات ها و توزیع ادامه مطلب
سامانه مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو کاریار تعمیرات و نگهداری خودرو خودرو و ماشین آلات در سازمان ها نقش کلیدی در روند اجرای عملکرد بازی می کنند، به روز نگهداشتن این دارایی ها نیازمند بررسی دقیق و همیشگی دارایی و نگهداری صحیح از آنها ست، عملیات کنترل و بازدید های دوره ای مناسب طراحی شده ادامه مطلب