EN

شرکت پارس ساحل کنگان

به کمک جی پی اس و سخت افزار ردیابی اورنگ توانستیم مدیریت هرچه بهتر منابع را در سازمان جاری نماییم.

جناب مهندس کاظمی، مسئول واحد حمل و نقل

معرفی

مجموعه پارس ساحل کنگان در سال 1385 بصورت سهامی خاص تاسیس گردیده که با فعالیت مستمر و پویا هم اکنون در زمره شرکت های برتر کشور در زینه های تامین، تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک ، ارائه خدمات سرویس های ایاب ذهاب ، تاسیسات صنعتی و … شناخته می شود.

مدیران این مجموعه همواره در تلاش بوده اند که بصورت پویا و نظام مند در توسعه و تعالی زیرساخت های کشور و تحقق اهدافی چون توسعه و فناوری های نوین فنی و مهندسی گام بردارند.

بدیهی است تلاش در جهت رسیدن به این اهداف با مشکلات و چالش های بسیاری همراه بوده که یکی از این چالش ها کنرل ناوگان حمل و نقل این سازمان بوده است.

لذا این مجموعه در سال 1399اقدام به خرید و نصب و راه اندازی جی پی اس بر روی خودروهای خود نمود و تعداد 17 عدد جی پی اس خریداری نمودند.

جناب مهندس کاظمی ،مسئول واحد حمل و نقل در مصاحبه با واحد ارتباط با مشتریان اورنگ در رابطه با مزیت استفاده از جی پی اس های اورنگ فرمودند :

توسط جی پی اس ها و سخت افزار ردیابی اورنگ توانستیم مدیریت هرچه بهتر منابع را در سازمان جاری نماییم.

مهندس کاظمی ،مسئول واحد حمل و نقل

وی در ادامه به بیان برخی از مشکلات موجود در سازمان تا قبل از نصب و تجهیز خودروها به دستگاه جی پی اس پرداختند :

برخی از مشکلات شرکت قبل از تجهیز ناوگان به سیستم مدیریتی

  • امکان آگاهی از موقعیت و جانمایی خودروها وجود نداشت و دسترسی به لوکیشن لحظه ای نداشتیم.
  • نبود سیستمی جهت ثبت مسیرهای تردد و کیلومتر پیموده شده توسط هر خودرو
  • عدم اطلاع و نظارت بر نوع رانندگی رانندگان در صورت انجام رانندگی پر خطر.
  • عدم امکان کنترل سوخت مصرفی خودروها ( متحمل شدن هزینه های سربار).

که پس از استفاده از جی پی اس ،سامانه کاربردی اورنگ ، مشکلات یاد شده به شکل زیر برطرف شدند و حتی امکاناتی افزون بر حل مشکلات نیز در اختیار ما قرار داده شد:

مزایای استفاده از سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل

  • مشاهده و روئت لحظه ای هر خودرو در تمام ساعات شبانه روز.
  • ثبت دقیق اطلاعات ماموریت های انجام شده توسط هر خودرو (ساعت شروع ، مسیر طی شده ، توقفات ، ساعت برگشت ، میزان کیلومتر و …).
  • مدیریت مسیرهای حرکت، تحت کنترل قرار گرفتن سرعت ناوگان و مدیریت مصرف سوخت
  • امکان تعریف محدوده فعالیت هر خودرو و اخذ گزارش از نحوه کارکرد در ان محدوده.
  • امکان تعریف و استفاده از سیستم هشداررسانی از قبیل ارسال پیامک هشدار در زمینه تجاوز از سرعت مجاز

نتیجه

شرکت پارس ساحل کنگان پس از نصب جی پی اس و با استفاده از نرم افزاراورنگ توانستند با یک رویکرد و تفکر سیستماتیک در راستای توسعه و بهبود خدمات فنی و پشتیبانی خود گام بردارند و به مدیریت هر چه بهتر منابع و ماشین آلات خود دست یابند .


کنترل ناوگان حمل و نقل اورنگ کنترل ناوگان چیست؟ سامانه مدیریت ناوگان یا Fleet Management System که به اختصار به آن FMS می گوییم؛ به مدیران شرکت ها و سازمان هایی که تعداد زیادی خودرو و وسیله نقلیه دارند این امکان را می دهد که در هر لحظه اطلاعات کاملی از تمام خودروهای خود داشته ادامه مطلب
سامانه مدیریت سرویس و درخواست یاور مدیریت سرویس و خدمت مبتنی بر موقعیت چیست؟ امروزه یکی از دغدغه های مدیران شرکت ها و سازمان ها ،کنترل و مدیریت سیستم ناوگان حمل و نقل و ایجاد بستری مناسب جهت ارتباط با سایر واحد ها برای انجام هر چه بهتر و سریعتر ماموریت ها،عملیات ها و توزیع ادامه مطلب
سامانه مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو کاریار تعمیرات و نگهداری خودرو خودرو و ماشین آلات در سازمان ها نقش کلیدی در روند اجرای عملکرد بازی می کنند، به روز نگهداشتن این دارایی ها نیازمند بررسی دقیق و همیشگی دارایی و نگهداری صحیح از آنها ست، عملیات کنترل و بازدید های دوره ای مناسب طراحی شده ادامه مطلب