EN

شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان

با تجهیز خودروها به جی پی اس عملیات سازماندهی و مدیریت اکیپ های عملیاتی به آسانی انجام می شود.

حمیدپرهیزگار، رئیس اداره فوریت‌های برق شرکت برق استان هرمزگان

معرفی

شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان

مرکزیت در شهر بندرعباس قرار دارد. این شرکت، شرکتی خدماتی است که خدمات توزیع و فروش انرژی الکتریکی را بر عهده دارد و در عرصه ارائه این خدمات ملزم به اجرای دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌ها و مقررات و استانداردهای وزارت نیرو می‌باشد.

این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت برق کشور و به نمایندگی از شرکت مادر تخصصی توانیر؛ مسئولیت توزیع برق مطمئن و پایدار در سطح استان هرمزگان را بر عهده دارد که با اتکای به سرمایه‌های انسانی کارآمد و متخصص، شبکه و تجهیزات مناسب و ابزارهای بروز مدیریتی تلاش می‌کند که مشتریان و سایر ذینفعان از دریافت خدمات و برق مطمئن و پایدار بهره‌مند و راضی باشند، و امیدواریم کارکنان ما با بکارگیری تجهیزات و دانش روز، همواره در تداوم موفقیت شرکت و ارتقای بهره‌وری و اثربخشی، همراه و همگام باشند.

اهداف

ارائه خدمات توزیع و فروش انرژی الکتریکی به مشتریان با نگرش جلب رضایت هرچه بیشتر می‌باشد. در همین راستا رفع مشکلات و قطعی‌های مشترکین در کمترین زمان ممکن از اولویت‌های این شرکت است.

این سازمان جهت برطرف کردن مشکلات قطعی مشترکان، از اکیپ‌های عملیاتی خود که شامل 156 خودرو (خودروهای اتفاقاتی، جرثقیل و …) است، استفاده می‌کند. این سازمان در سال 1398 اقدام به تجهیز خودروها به جی پی اس های اورنگ و خرید و نصب نرم افزار مدیریت ناوگان اورنگ بر روی سرورهای خود نمود.

جناب مهندس پرهیزگار، رئیس اداره فوریت‌های برق توزیع نیروی برق هرمزگان در مصاحبه با واحد ارتباط با مشتریان اورنگ در رابطه با اهمیت خدمت‌رسانی سریع عنوان نمودند:

برنامه ریزی، اعزام و مدیریت اکیپ‌های عملیاتی به نقاط بروز خاموشی از اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین وظایف ما می‌باشد که در صورت انجام به‌موقع رضایت مشترکین را به دنبال خواهد داشت.

حمیدپرهیزگار، رئیس اداره فوریت‌های برق توزیع برق هرمزگان

وی در ادامه به بیان برخی از مشکلات موجود در سازمان تا قبل از نصب و تجهیز خودروها به دستگاه جی پی اس پرداختند:

برخی از موانع و مشکلات سازمان قبل از تجهیز به سامانه مدیریت ناوگان

 • عدم امکان ردیابی و اطلاع از موقعیت لحظه‌ای خودروهای عملیاتی.
 • عدم وجود کنترل بر نحوه ی عملکرد اکیپ‌ها.
 • به دلیل عدم اطلاع از جانمایی خودروها امکان ارسال نزدیک‌ترین خودروی عملیاتی وجود نداشت و مدت زمان خاموشی‌ها طولانی می‌شد.
 • محاسبه و بررسی دستی وضعیت کارکرد خودروها.
 • عدم امکان گزارش‌گیری دقیق و جامع از خاموشی‌های اعلام شده و وضعیت رسیدگی یا عدم رسیدگی به آن‌ها.
 • نبود محاسبه سوخت و استهلاک خودروهای سنگین شرکت.
 • عدم وجود اپلیکیشن اندروید و IOS جهت ردیابی لحظه‌به‌لحظه عملکرد خودروها توسط مسئولین بخش‌های مربوطه.

که پس از استفاده از جی پی اس و سامانه مدیریت ناوگان اورنگ، مشکلات یاد شده به شکل زیر برطرف شدند. و حتی امکاناتی افزون بر حل مشکلات نیز در اختیار ما قرار داده شد:

مزایای استفاده از سامانه مدیریت ناوگان

 • رویت لحظه‌ای کلیه خودروها بر روی نقشه (از پنل تحت وب، اپلیکیشن اندروید و ios)
 • نمایش دقیق مسیر طی شده، میزان کیلومتر و مسافت پیموده شده توسط هر خودرو.
 • محاسبه و تایید سیستمی صورت وضعیت‌های مربوط به کارکرد هر خودرو.
 • نمایش وضعیت استقرار خودروها بر روی نقشه و امکان اعزام نزدیک‌ترین خودرو به محل بروز خاموشی.
 • امکان اضافه نمودن نقشه های GIS با فرمت WMS
 • برقراری ارتباط با نرم افزار ثبت حوادث از طریق وب سرویس.
 • اخذ گزارش از وضعیت رسیدگی به هر خاموشی.
 • امکان مرزبندی بین امورات و شهرستان‌ها روی نقشه و درج نقاط دلخواه.
 • نمایش داشبورد اطلاعات از وضعیت خودروها با کارکرد بالا.

نتیجه

شرکت برق هرمزگان پس از نصب جی پی اس و با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان اورنگ توانستند با بهره‌گیری از این دانش نوین بصورت پایدار و پویا فرآیند تامین و توزیع برق را مدیریت و راهبری کنند. و با اعزام سریع نیروهای عملیاتی مدت زمان خاموشی ها و هزینه های سوخت خودرو را کاهش دهند. و در نتیجه میزان رضایت مشتریان را افزایش یافت.


مدیریت ناوگان حمل و نقل اورنگ کنترل ناوگان چیست و چرا استفاده از آن ضروری‌ست؟ سامانه مدیریت ناوگان همان Fleet Management System است که به‌اختصار به آن FMS می‌گوییم. این سامانه به مدیران شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تعداد زیادی خودرو و وسیله نقلیه دارند این امکان را می‌دهد که در هر لحظه اطلاعات کاملی از ادامه مطلب
سامانه مدیریت خدمات یاور مدیریت خدمات و سرویس مبتنی بر موقعیت چیست؟ امروزه یکی از دغدغه‌های مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها، کنترل و مدیریت ناوگان حمل و نقل است. کنترلی که فقط با ایجاد بستری مناسب برای ارتباط با سایر واحدها فراهم می‌شود. ارتباطی که درنهایت به انجام هر چه بهتر و سریعتر ماموریت‌ها، عملیات‌ها و ادامه مطلب
تعمیر و نگهداری خودرو کاریار تعمیر و نگهداری خودرو چه کمکی به سازمان‌ها می‌کند؟ خودرو و ماشین‌آلات در سازمان‌ها نقشی کلیدی دارند. به‌روز نگهداشتن این دارایی‌ها، نیازمند بررسی دقیق و پیوسته و نگهداری صحیح از آن‌هاست. عملیات کنترل و بازدیدهای دوره‌ای مناسب و طراحی شده در روال‌های سازمانی، باعث پیشگیری از آسیب به خودروها خواهد ادامه مطلب