EN

شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان

با تجهیز خودروها به جی پی اس عملیات سازماندهی و مدیریت اکیپ های عملیاتی به آسانی انجام می شود.

حمیدپرهیزگار، رئیس اداره فوریتهای برق توزیع برق هرمزگان

معرفی

شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان

مرکزیت در شهر بندرعباس قرار دارد.این شرکت، شرکتی خدماتی است که خدمات توزیع و فروش انرژی الکتریکی را بر عهده دارد و در عرصه ارائه این خدمات ملزم به اجرای دستورالعمل ها و بخش نامه ها و مقررات و استانداردهای وزارت نیرو می باشد.

این شرکت به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در صنعت برق کشور و به نمایندگی از شرکت مادر تخصصی توانیر؛ مسئولیت توزیع برق مطمئن و پایدار در سطح استان هرمزگان را عهده دارد که با اتکای به سرمایه های انسانی کارآمد و متخصص، شبکه و تجهیزات مناسب و ابزارهای بروز مدیریتی تلاش می کند مشتریان و سایر ذینفعان از دریافت خدمات و برق مطمئن و پایدار بهره مند و راضی بوده ، و امیدواریم کارکنان ما با بکارگیری تجهیزات و دانش روز، همواره در تداوم موفقیت شرکت و ارتقای بهره وری و اثربخشی همراه و همگام باشند.

ارائه خدمات توزیع و فروش انرژی الکتریکی به مشتریان با نگرش جلب رضایت هرچه بیشتر می باشد. در همین راستا رفع مشکلات و قطعی های مشترکین در کمترین زمان ممکن از اولویت های این شرکت می باشد.

این سازمان جهت برطرف کردن مشکلات قطعی مشترکان از اکیپ های عملیاتی خود که شامل 156 خودرو ( خودروهای اتفاقاتی ، جرثقیل و …) می باشد استفاده می کند که در سال 1398 اقدام به تجهیز خودروها به جی پی اس های اورنگ و خرید و نصب نرم افزار مدیریت ناوگان اورنگ بر روی سرورهای خود نمودند.

جناب مهندس پرهیزگار ،رئیس اداره فوریتهای برق توزیع نیروی برق هرمزگان در مصاحبه با واحد ارتباط با مشتریان اورنگ در رابطه با اهمیت خدمت رسانی سریع عنوان نمودند :

برنامه ریزی، اعزام و مدیریت اکیپ های عملیاتی به نقاط بروز خاموشی از اساسی ترین و حیاتی ترین وظایف ما می باشد که در صورت انجام به موقع رضایت مشترکین را به دنبال خواهد داشت.

حمیدپرهیزگار، رئیس اداره فوریتهای برق توزیع برق هرمزگان

وی در ادامه به بیان برخی از مشکلات موجود در سازمان تا قبل از نصب و تجهیز خودروها به دستگاه جی پی اس پرداختند

برخی از موانع و مشکلات سازمانی قبل از تجهیز به سامانه مدیریت ناوگان

 • عدم امکان ردیابی و اطلاع از موقعیت لحظه ای خودروهای عملیاتی.
 • عدم وجود کنترل بر نحوه ی عملکرد اکیپ ها
 • به دلیل عدم اطلاع از جانمایی خودروها امکان ارسال نزدیکترین خودروی عملیاتی وجود نداشت و مدت زمان خاموشی ها طولانی می شد.
 • محاسبه و بررسی دستی وضعیت کارکرد خودروها
 • عدم امکان گزارش گیری دقیق و جامع از خاموشی های اعلام شده و وضعیت رسیدگی یا عدم رسیدگی به آنها
 • عدم محاسبه سوخت و استهلاک خودروهای سنگین شرکت
 • عدم وجود اپلیکیشن اندروید و IOS جهت ردیابی لحظه به لحظه عملکرد خودروها توسط مسئولین

که پس از استفاده از جی پی اس و سامانه مدیریت ناوگان اورنگ ، مشکلات یاد شده به شکل زیر برطرف شدند و حتی امکاناتی افزون بر حل مشکلات نیز در اختیار ما قرار داده شد

مزایای استفاده از سامانه مدیریت ناوگان

 • روئت لحظه ای کلیه خودروها بر روی نقشه (از پنل تحت وب ، اپلیکیشن اندروید و ios)
 • نمایش دقیق مسیر طی شده، میزان کیلومتر و مسافت پیموده شده توسط هر خودرو.
 • محاسبه و تایید سیستمی صورت وضعیت های مربوط به کارکرد هر خودرو
 • نمایش وضعیت استقرار خودروها بر روی نقشه و امکان اعزام نزدیک ترین خودرو به محل بروز خاموشی
 • امکان اضافه نمودن نقشه های GIS با فرمت WMS
 • برقراری ارتباط با نرم افزار ثبت حوادث از طریق وب سرویس
 • اخذ گزارش از وضعیت رسیدگی به هر خاموشی
 • امکان مرزبندی بین امورات و شهرستانها روی نقشه و درج نقاط دلخواه
 • نمایش داشبورد اطلاعات از وضعیت خودروهای با کارکرد بالا

نتیجه

شرکت برق هرمزگان پس از نصب جی پی اس و با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان اورنگ توانستند با بهره گیری از این دانش نوین بصورت پایدار و پویا فرآیند تامین و توزیع برق را مدیریت و راهبری کنند و با اعزام سریع نیروهای عملیاتی مدت زمان خاموشی ها و هزینه های سوخت خودرو را کاهش دهند و در نتیجه میزان رضایت مشتریان خود را افزایش دهند.


کنترل ناوگان حمل و نقل اورنگ کنترل ناوگان چیست؟ سامانه مدیریت ناوگان یا Fleet Management System که به اختصار به آن FMS می گوییم؛ به مدیران شرکت ها و سازمان هایی که تعداد زیادی خودرو و وسیله نقلیه دارند این امکان را می دهد که در هر لحظه اطلاعات کاملی از تمام خودروهای خود داشته ادامه مطلب
سامانه مدیریت سرویس و درخواست یاور مدیریت سرویس و خدمت مبتنی بر موقعیت چیست؟ امروزه یکی از دغدغه های مدیران شرکت ها و سازمان ها ،کنترل و مدیریت سیستم ناوگان حمل و نقل و ایجاد بستری مناسب جهت ارتباط با سایر واحد ها برای انجام هر چه بهتر و سریعتر ماموریت ها،عملیات ها و توزیع ادامه مطلب
سامانه مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو کاریار تعمیرات و نگهداری خودرو خودرو و ماشین آلات در سازمان ها نقش کلیدی در روند اجرای عملکرد بازی می کنند، به روز نگهداشتن این دارایی ها نیازمند بررسی دقیق و همیشگی دارایی و نگهداری صحیح از آنها ست، عملیات کنترل و بازدید های دوره ای مناسب طراحی شده ادامه مطلب