EN

هشدار حمل با جرثقیل

هشدار حمل با جرثقیل برای سارقان پُررو!

خدا آن روز را نیاورد که از بعد از خستگی‌های فراوان ناشی از کار بخواهید به خانه برگردید اما هر چه می‌گردید، نشانی از ماشین‌تان نمی‌بینید. این سو و آن سو را با دقت بیشتری نگاه می‌کنید اما خبری نیست. آن طرف جاده را نگاه می‌کنید و با خود می‌گویید که نکند آن طرف پارک کرده‌ام؟ در همین احوالات احساس می‌کنید سیاهی چشمان شما را فرا گرفته، سرتان گیج می‌رود و کف دست‌تان عرق کرده است. خدایا چه شده؟!

در این نوشته می‌خواهیم درباره انواع هشدارها صحبت کنیم و بعد از آن به هشدار حمل با جرثقیل بپردازیم. هشداری که می‌تواند بسیار کاربردی باشد و شما را از استرس حاد و مهم‌تر از آن، از بدهی‌های پارکینگ‌ها نجات دهد. ابتدا اجازه دهید تعریفی از هشدار ارائه دهیم و سپس هشدارها را دسته‌بندی کنیم:

تعریف هشدار

سنسوری‌ها اطلاعات را از محیط می‌گیرند و آن‌ها را به سخت‌افزار می‌دهند تا آن را پردازش کند. حال اگر نتیجه این پردازش از دامنه مجاز تعریف شده، بیشتر یا کمتر باشد، هشدارها ارسال می‌شوند.

انواع هشدارها

هشدار سخت‌افزاری

این دست از هشدارها هشداری‌هایی هستند، مستقیم خود سخت افزار به صاحب خودرو پیامک می‌کند. این پیامک‌ها معمولا به زبان انگلیسی هستند.

هشدار نرم‌افزاری

هشدارهایی که سامانه آن‌ها را تحلیل می‌کند و آن را به صورت نوتیفیکشن یا پیامک برای فرد دارای ردیاب می‌فرستد.

سرقت خودرو با جرثقیل

یکی از روش‌هایی که اخیرا ترس را به جان مردم انداخته است این است که می‌گویند که سارقان روش‌های خود را تغییر داده‌اند و از روش‌های جدید استفاده می‌کنند. این روش‌های جدید کدام‌اند؟ بله. سرقت با جرثقیل! ماشین شما رو بدون روشن کردن با جرثقیل می‌برند. این کار مزایایی برای سارقان عزیز دارد. برای نمونه اینکه دیگر لازم نیست خودرو را روشن کنند و یا صدای دزدگیر را در بیاورند. با خیال راحت ماشین را می‌برند ولی «اما» دارد. اما مشکل از آنجا شروع می‌شود که اعتماد به سقف پیدا می‌کنند و فکر می‌کنند که دیگر هیچ راهی نیست که بشود جلوی آنها را گرفت!

هشدار حمل با جرثقیل

وقتی شیب خودرو بیشتر از ۵ درصد شود، هشدار حمل با جرثقیل ارسال می‌شود. این شیب در واقع همان چیزی است که در گوشی‌های تلفن همراه هم به گونه‌ای وجود دارد. هنگامی که تلفن همراه‌تان را برای نمایش ویدئو به حالت مستطیلِ خوابیده درمی‌آورید، به صورت خودکار این تغییر شیب را تشخیص می‌دهد و خود را با آن منطبق می‌کند.

هشدار حمل با جرثقیل

حالا شاید برایتان سوال شود که اگر خودرو ما روی یک دست‌انداز رود، باز امکان دارد که هشدار حمل با جرثقیل برای ما ارسال شود. باید بگوییم که شیب ۵ درصد برای همین تنظیم شده است و نه عددی کمتری. درواقع برای شیب‌های کمتر از ۵ درصد که شامل دست‌اندازهای جاده هم می شود،‌همچین هشداری ارسال نمی‌شود.

اما از کجا بدانیم صاحب جرثقیل کیست؟ سارق یا پلیس راهور؟!

به طور معمول بعد از اینکه جرثقیل ماشین شما رو می‌برد، باید پیامکی حاوی اینکه ماشین شما را برده‌اند، برایتان بیاید. این توضیجی است که پلیس راهور داده است. اما اگر چنین نیست،‌به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند:

قانونی که از آن بی‌خبریم!

طبق قانون اگر صاحب خودرو، حین اینکه خودرواش با جرثقیل حمل می‌شود، خودش را به خودرو برساند، با ارائه مدارک می‌تواند خودرو خود را پس بگیرد و فقط باید جریمه را پرداخت کند. (تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی)

چرا ردیاب‌ها می‌توانند راهگشا باشند؟

دزدگیرها در این روش کارایی خود را از دست می‌دهند چون ماشین خاموش است و سارق نیازی ندارد که برای باز کردن در خودرو و روشن کردنش تلاش کند. در این وضعیت متاسفانه دزدگیر نمی‌تواند صدای غرّای خود را به رخ بکشد! ردیاب‌ها با ردیابی آنلاین و درلحظه می‌توانند موقعیت مکانی دقیق خودرو شما را نشان دهند. حال اگر جرثقیل مربوط به پلیس راهور باشد،‌ شاید بتوانید خود را به آن برسانید و اجازه ندهید پول ترخیص پارکینگ به هزینه‌های جریمه‌تان اضافه شود و اگر صاحب جرثقیل دزدان عزیزی باشد که از خودروی شما خوشش آمده، بهتر است که موقعیت مکانی خودروتان را در اختیار پلیس قرار دهید و با همکاری آنها خودرو خود را پس بگیرید. اگر هم تمایل دارید خودتان از خجالت دزدان عزیز دربیاید، با خودتان است. فقط چماق فراموش نشود!

باشد! قبول! اما این هشدار را چگونه باید فعال کرد؟

ردیاب‌ها امکانات بسیاری در اختیار صاحبان خودرو خود قرار می‌دهند. از واضح‌ترین آن‌ها امکان ردیابی برخط است. اما این تنها ویژگی ردیاب‌ها نیست. ویژگی دیگر همانطور که قبلا کلی درباره آن صحبت کردیم،‌ هشدار حمل با جرثقیل است. شما با سامانه ردیابی اورنگ می‌توانید این هشدار را تعریف کنید تا در مواقع ضروری برای شما هشدار پیامک شود.


مقالات مشابه

محصولات اورنگ