EN
مدیریت ناوگان برق

مدیریت ناوگان صنعت برق

چرا ناوگان خود را هوشمند کنیم؟

یکی از وظایف مهم وزارت نیرو، تولید، انتقال و توزیع برق در سراسر کشور است. این صنعت از اساسی‌ترین زیرساخت‌های یک کشور است. صنعت برق در ایران با توجه به تغییرات جامعه نیاز مبرمی به افزایش توان تولید خود احساس می‌کند. این رویه با تلاش‌های بسیار دست‌اندرکاران این صنعت در حال حرکت است اما همچنان بنا بر دلایلی مانند تحریم، عدم سرمایه گذاری و … با کسری بودجه روبه‌رو است. در نتیجه کاهش هزینه‌های اضافی یکی از اولویت‌های جدی مدیران این صنعت است. مدیریت ناوگان صنعت برق از حوزه‌هایی است که این کاهش هزینه‌ها را به طور ملموس می‌تواند برای مدیران نمایان کند.

امروزه سازمان‌های زیرمجموعه صنعت برق به چند حوزه تقسیم می‌شوند که سازمان توزیع نیروی برق، برق منطقه‌ای و بتولید نیروی برق از جمله این سازمان‌ها هستند. هر کدام از این سازمان‌ها وظایف مختص به خود را دارند اما درنهایت هدف همه آنها ارائه خدمات مناسب به شهروندان است. با توجه به همه دلایل بالا، سازمان‌های صنعت برق نیاز مبرمی به یک سامانه جامع برای مدیریت ناوگان خود احساس می‌کنند.

صدای یکی از مشتریان ما

در زیر با یکی از مدیران موفق حمل و نقل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، جناب آقای عنایت‌الله خلیفه مصاحبه کردیم و نظر ایشان را در خصوص تجربه استفاده موفق با سامانه کنترل ناوگان حمل و نقل اورنگ، جویا شدیم. در این راستا ایشان از روش جدید برای پرداخت حقوق و دستمزد می‌گویند و اهداف خود را در خصوص کنترل میزان سوخت و نحوه عادلانه و واقع‌گرایانه پرداخت، توضیح می‌دهند.

نگرانی‌های سازمان توزیع نیروی برق

دغدغه‌های سازمان برق منطقه‌ای

مشکلات سازمان‌های تولید نیروی برق (حرارتی و نیروگاه)

  • نظارت و ارزیابی ناوگان‌ها
  • مدیریت به موقع بحران و اتفاقات ناگهانی
  • کنترل دقیق و لحظه‌ای خودروها
  • تعریف محدوده‌های مشخص برای ناوگان
نیروگاه رامین اهواز

به چه چیزهایی نیاز دارید؟

راهکارها و محصولات ما برای شما چیست؟

محصولات مدیریت ناوگان

سخت‌افزار ردیاب خودرو:

سخت افزار ردیاب تقریبا اولین مورد پایه‌ای است که شرکت شما برای هوشمندسازی خود به آن احتیاج دارد. قطعه کوچکی که می‌تواند در هر جایی نصب شود. البته باید سامانه تعمیرو نگهداری و تعمیرات را فاکتور بگیریم. اطلاعات ورودی برای سامانه کاریار حتی بدون نیاز به سخت‌افزار هم می‌تواند کارایی خود را حفظ کند.

مدیریت ناوگان حمل و نقل اورنگ (FMS)

سامانه مدیریت ناوگان همان جایی است که اطلاعات و دیتاها از سخت‌افزار برای نمایش حاضر می‌شوند. سامانه جامعی که هر آنچه که بخواهید در آن پیدا می‌کنید. از شیر مرغ تا جان آدمی‌زاد. در عین حال محیط نرم‌افزار با طراحی کاربرپسند، سادگی را در اولویت خود گذاشته است که استفاده‌کنندگان از سامانه نه تنها اطلاعاتی جامع و مفیدی دریافت کنند بلکه بتوانند به راحتی با آن کار کنند.

سامانه مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو (کاریار)

سامانه به دو صورت می‌تواند اطلاعاتی که نیاز دارد را به دست آورد؛ اما آن دو راه کدام است؟ راه اول این است که از سخت‌افزار ردیاب این اطلاعات را دریافت کند که اطلاعات دقیقی هستند اما راه دوم این است که این اطلاعات به صورت دستی وارد شود. این حالت دقت کار را کاهش می‌دهند اما در هزینه‌ها می‌تواند صرفه‌جویی کند.

تعیین عادلانه حقوق با توجه به کارکرد ناوگان (هوشیار)

سامانه هوشیار دو کار را برای شما انجام می‌دهد: اول اینکه شما را از شر کاغذبازی‌ها نجات می‌دهد و وقت‌ها را برای کارهای مهم‌تر شما ذخیره می‌کند. دوم اینکه برای رانندگان‌تان عدالت مطابق با کارشان هدیه‌ می‌دهد. چه چیزی مهم‌تر از اینکه راننده شما این احساس را بگیرد که متناسب با تلاشی که کرده است،‌ حقوق دریافت می‌کند. سامانه هوشیار به رضایت رانندگان از کار کمک می‌کند و این همان چیزی است که خیلی از شرکت‌ها به آن بی‌توجهی می‌کنند. تغییرات زیاد در کارکنان هزینه‌های جانبی برای شرکت‌ها به وجود می‌آورند. این هزینه‌های پنهان می‌تواند حتی یک شرکت بزرگ را زمین بزند. از قدیم هم گفته‌اند که پیشگیری بهتر از درمان است.

راحت درخواست بده، راحت‌تر تخصیص!

همه‌مان گاهی خیال‌پردازی می‌کنیم. شاید خیال‌پردازی شما این باشد که به سیستمی فکر کنید که بتواند درخواست‌هایتان را مدیریت کند درحالی که شما فنجان چایی‌تان را میل می‌کنید! باید بگویم این دیگر خیال پردازی نیست و سامانه مدیریت سرویس و درخواست یاور این کار برای شما به راحتی ‌می کند. نسخه دمو را درخواست دهید تا ببینید خیال‌پردازی‌هایتان چقدر به واقعیت نزدیک است!

دیسپچینگ اتفاقات برق همیشه برای شرکت‌های برق یکی از نگرانی‌ها جدی است. با سامانه یاور در لحظه موقعیت جغرافیایی محل مورد نظر را ثبت می‌شود. حال اپراتور با توجه به پارامترهایی مانند نزدیکی به درخواست پاسخ می‌دهد. حتی این سیستم می‌تواند بدون حضور اپراتور باشد و خودکار اختصاص خودروها صورت گیرد.

و در نهایت آنچه بدست می‌‌آورید:

یکپارچه‌سازی ناوگان‌ها

وقتی ناوگان‌ها افزایش پیدا می‌کنند، نیاز به تغییر روش‌ها احساس می‌شود چرا که روش‌های قدیمی‌تر پاسخ‌گو ناوگان بزرگتر نیست. ناوگان بزرگتر توانایی مدیران برای یکپارچه‌سازی ناوگان حوزه‌های مختلف را کاهش می‌دهد. سیستم مدیریت ناوگان برق با هوشمندی ذاتی خود، ناوگان‌ها را یک‌دست و یکپارچه می‌کند. این موضوع به صورت گسترده برنامه‌ریزی‌های ناوگانِ حوزه‌های مختلف مانند استخراج و انتقال را هماهنگ می‌کند.

چه چیزی مهم‌تر از کاهش هزینه‌ها؟!

با مدیریت ناوگان می‌توانید هزینه‌های اضافی را شناسایی کنید. این شناسایی می‌تواند شامل هزینه‌های پنهان مثل سوخت هم باشد. در نهایت شما با هزینه کمی که برای راه‌اندازی مدیریت ناوگان مصرف می‌کنید، در بازه ۶ ماه سود تمام هزینه‌ها به حساب شما برمی‌گردد!

شیب بازدهی‌تان را تند کنید!

ناوگانِ برق، حوزه‌های خاص خود را دارد. کاهش اصطکاک چرخ‌دنده‌های این حوزه‌ها، ابتدا زمان را برای شما ذخیره می‌کند و سپس بازدهی را برای شما افزایش می‌دهد.

یک ابزار تمام‌عیار برای افزایش کنترل

انسان در ابتدای تاریخ حتی زمانی که از خودش شناخت کمی داشت، نیاز به ابزار را به خوبی در خودش احساس می‌کرد. سامانه مدیریت ناوگان ابزاری قدرتمند برای کنترل ناوگان‌های برق است. به‌ویژه که شرکت‌های برق، نقلیه‌های خود را در چندین حوزه مختلف می‌بینند و یکپارچه‌سازی آن‌ها را امری حیاتی می‌دانند.

مدیر خوب کیست؟

مدیری توانمند است که توان برنامه‌ریزی برای اهداف آینده را داشته باشد. یکی از این آینده‌نگری‌ها شامل کارهایی هست که منجر به افزایش عمر ماشین‌آلات و تجهیزات شود. با سامانه کاریار و سرویس‌های دوره‌ای، مدیر خوب بودن، در دسترس است. از دستش ندهید!

سوال‌های پُرتکرار شرکت‌های برق

امکان سفارش‌سازی وجود دارد؟

امکانات بیشتری می‌خواهید؟ آيا هنوز فکر می‌کنید که ویژگی‌های بیشتری از نرم‌افزار مدیریت ناوگان برق ما می‌خواهید؟ تیم تحقیق و توسعه ما آماده است تا پیشنهادات شما را برای سفارش‌سازی سامانه بشنود و درصورت تحقق شرایط، سفارش‌سازی رو شروع کند.

چگونه امنیت اطلاعات رو تضمین می‌کنید؟

دیتاهای شما در سرورهای اختصاصی خود ما ذخیره می‌شوند که امنیت‌شان را با خودمان است اما اگر شما بخواهید دیتاها در سرور خود سازمان ذخیره شود، این امکان فراهم است.

خدمات پس از فروش و پشتیبانی دارید؟

بله قطعا؛ شرکت اورنگ برای محصولات سخت‌افزار ردیاب خودش ۱ سال و برای سامانه‌های نرم‌افزاری‌اش به صورت نامحدود گارانتی دارد. خدمات پس از فروش شامل نصب ردیاب، هماهنگی با نصاب، پشتیبانی و… است. پشتیبانی هم نوعی خدمات پس از فروش است که در آن بعد از اینکه مشتری خدمت را کاملا دریافت کرد، شروع می‌شود. مثلا فرض کنید قطعه‌ای از ردیاب خراب می‌شود، ما تا ۵ سال تعهد میدیم که این قطعه معیوب تعمیر یا تعویض کنیم که شامل مقداری هزینه است.

پشتیبانی و توانمندسازی

پشتیبانی فقط به این معنی نیست که محصول دارای ایراد را تعمیر کنیم. پشتیبانی همچنین در مورد توانمندسازی مشتریان خود است تا بیشترین ارزش را از محصول دریافت کنند. اجازه دهید مثالی بزنم؛ به عنوان مثال شما یک حسابدار هستید که یک لبتاب نو خریداری کرده‌اید. شما با آن فقط فیلم می‌بینید. اینکه کسی بیاید و به شما یاد دهد که با لبتاب‌تان می‌توانید کارهای حسابداری را ساده‌تر انجام دهید، می‌شود توانمندسازی شما.

قابلیت لینک شدن سامانه‌های شما با سامانه‌های مرتبط وجود دارد؟

نرم‌افزارهای ما از سیستم API استفاده می‌کند که می‌تواند به سامانه‌های دیگر بدون مشکل به نرم‌افزارهای ما متصل شوند.

بعضی از گواهی حسن انجام کارها:

نیروی برق هرمزگان98
انجام کار قراداد 1400 توزیع نیروی برق استان فارس
حسن انجام کار شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان 1401
برداری برق منطقه فارس قراداد 1400 1
انتقال برق بوتیا 97
نیروی برق فارس 98
بهره برداری فارس 98
منطقه ای غرب 98
منطقه فارس 94