EN
مدیریت ناوگان پخش

مدیریت ناوگان شرکت پخش

چرا ناوگان خود را هوشمند کنیم؟

شرکت‌های پخش بازوی اقتصادی یک کشور محسوب می‌شوند. به قول یکی از مشتریان باسابقه ما پخش حتی از تولید هم مهم‌تر است؛ چون اگر پخش به خوبی انجام نشود، تولید محصول باکیفیت چندان فرقی نمی‌کند. از این رو سرعت و دقت در این شرکت‌ها اهمیتی فراوان دارد. رسیدن به سرعت و دقت به روش‌های سنتی نمی‌تواند تحقق پیدا کند. سیستم‌ها و نرم‌افزارها برای همین آمده‌اند تا با پیشبینی و دادن چشم‌اندازی باز به عملکردهای یک مجموعه، راه رسیدن به این دو فاکتور را امکان‌پذیر کنند. مدیریت ناوگان شرکت‌های پخش همیشه از دغدغه‌های جدی این شرکت‌ها بوده و هست. این مهم به کمک هوشمندسازی مدیریت ناوگان شرکت های پخش ساده شده است. این نویدی است که با آن بتوان هزینه‌ها را کاهش داد و بهره‌وری را افزایش.

امروزه شرکت های پخش به چند دسته تقسیم می‌شوند که شرکت های پخش دارویی و بهداشتی و غذایی از جمله این شرکت‌ها هستند. لزوم وجود راهکاری مناسب برای ردیابی و مدیریت بهتر ناوگان حمل و نقل بسیار پر اهمیت است. از طرف دیگر، کلیه این شرکت های پخش از ویزیتورهایی در مجموعه خود استفاده می کنند که وجود راهکاری برای ردیابی بازاریاب نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. که در مقاله ای دیگر تحت همین عنوان مفصل به این موضوع پرداخته شده است.

در زیر مصاحبه‌ای می‌خوانید و می‌بینید که با آقای مهندس کشاورز، مدیریت شرکت سالیذ مرغ، انجام شده است. البته پیشتر، معرفی جداگانه‌ای از شرکت سالیذ مرغ با مهندس محمدهادی عباسی، مدیر بخش بازرسی سالیذ صورت پذیرفته است. و تجربیات ایشان در خصوص مدیریت ناوگان شرکت تولیدی و پخش سالیذ مرغ ارائه شده است.

نگرانی‌های شرکت‌های دارویی و بهداشتی

نگرانی‌های شرکت‌های پخش غذایی

به چه چیزهایی نیاز دارید؟

راهکارها و محصولات ما برای شما چیست؟

محصولات مدیریت ناوگان

سخت‌افزار ردیاب خودرو:

سخت افزار ردیاب تقریبا اولین مورد پایه‌ای است که شرکت شما برای هوشمندسازی خود به آن احتیاج دارد. قطعه کوچکی که می‌تواند در هر جایی نصب شود. البته باید سامانه تعمیرو نگهداری و تعمیرات را فاکتور بگیریم. اطلاعات ورودی برای سامانه کاریار حتی بدون نیاز به سخت‌افزار هم می‌تواند کارایی خود را حفظ کند.

مدیریت ناوگان حمل و نقل اورنگ (FMS)

سامانه مدیریت ناوگان همان جایی است که اطلاعات و دیتاها از سخت‌افزار برای نمایش حاضر می‌شوند. سامانه جامعی که هر آنچه که بخواهید در آن پیدا می‌کنید. از شیر مرغ تا جان آدمی‌زاد. در عین حال محیط نرم‌افزار با طراحی کاربرپسند، سادگی را در اولویت خود گذاشته است که استفاده‌کنندگان از سامانه نه تنها اطلاعاتی جامع و مفیدی دریافت کنند بلکه بتوانند به راحتی با آن کار کنند.

سامانه مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو (کاریار)

سامانه به دو صورت می‌تواند اطلاعاتی که نیاز دارد را به دست آورد؛ اما آن دو راه کدام است؟ راه اول این است که از سخت‌افزار ردیاب این اطلاعات را دریافت کند که اطلاعات دقیقی هستند اما راه دوم این است که این اطلاعات به صورت دستی وارد شود. این حالت دقت کار را کاهش می‌دهند اما در هزینه‌ها می‌تواند صرفه‌جویی کند.

تعیین عادلانه حقوق با توجه به کارکرد ناوگان (هوشیار)

سامانه هوشیار دو کار را برای شما انجام می‌دهد: اول اینکه شما را از شر کاغذبازی‌ها نجات می‌دهد و وقت‌ها را برای کارهای مهم‌تر شما ذخیره می‌کند. دوم اینکه برای رانندگان‌تان عدالت مطابق با کارشان هدیه‌ می‌دهد. چه چیزی مهم‌تر از اینکه راننده شما این احساس را بگیرد که متناسب با تلاشی که کرده است،‌ حقوق دریافت می‌کند. سامانه هوشیار به رضایت رانندگان از کار کمک می‌کند و این همان چیزی است که خیلی از شرکت‌ها به آن بی‌توجهی می‌کنند. تغییرات زیاد در کارکنان هزینه‌های جانبی برای شرکت‌ها به وجود می‌آورند. این هزینه‌های پنهان می‌تواند حتی یک شرکت بزرگ را زمین بزند. از قدیم هم گفته‌اند که پیشگیری بهتر از درمان است.

راحت درخواست بده، راحت‌تر تخصیص!

همه‌مان گاهی خیال‌پردازی می‌کنیم. شاید خیال‌پردازی شما این باشد که به سیستمی فکر کنید که بتواند درخواست‌هایتان را مدیریت کند درحالی که شما فنجان چایی‌تان را میل می‌کنید! باید بگویم این دیگر خیال پردازی نیست و سامانه مدیریت سرویس و درخواست یاور این کار برای شما به راحتی ‌می کند. نسخه دمو را درخواست دهید تا ببینید خیال‌پردازی‌هایتان چقدر به واقعیت نزدیک است!

و در نهایت آنچه بدست می‌‌آورید:

 • یکپارچه‌سازی ناوگان‌ها
 • کاهش هزینه‌ها
 • افزایش بهره‌وری
 • یک ابزار تمام‌عیار برای افزایش کنترل
 • مدیر خوب بودن!

یکپارچه‌سازی ناوگان‌ها

وقتی ناوگان‌ها افزایش پیدا می‌کنند، نیاز به تغییر روش‌ها احساس می‌شود چرا که روش‌های قدیمی‌تر پاسخ‌گو ناوگان بزرگتر نیست. ناوگان بزرگتر توانایی مدیران برای یکپارچه‌سازی ناوگان حوزه‌های مختلف را کاهش می‌دهد. سیستم مدیریت ناوگان شرکت‌های پخش با هوشمندی ذاتی خود، ناوگان‌ها را یک‌دست و یکپارچه می‌کند. این موضوع به صورت گسترده برنامه‌ریزی‌های ناوگانِ حوزه‌های مختلف مانند دیسپچینگ را هماهنگ می‌کند.

وزنه هزینه‌ها را سبک کنید!

با مدیریت ناوگان می‌توانید هزینه‌های اضافی را شناسایی کنید. این شناسایی می‌تواند شامل هزینه‌های پنهان مثل سوخت هم باشد. در نهایت شما با هزینه کمی که برای راه‌اندازی مدیریت ناوگان مصرف می‌کنید، در بازه ۶ ماه سود تمام هزینه‌ها به حساب شما برمی‌گردد!

شیب بازدهی‌تان را تند کنید!

ناوگانِ شرکت‌های پخش، حوزه‌های خاص خود را دارد. کاهش اصطکاک چرخ‌دنده‌های این حوزه‌ها، ابتدا زمان را برای شما ذخیره می‌کند و سپس بازدهی را برای شما افزایش می‌دهد.

یک ابزار تمام‌عیار برای افزایش کنترل

انسان در ابتدای تاریخ حتی زمانی که از خودش شناخت کمی داشت، نیاز به ابزار را به خوبی در خودش احساس می‌کرد. سامانه مدیریت ناوگان ابزاری قدرتمند برای کنترل ناوگان‌های شهرداری‌هاست. به‌ویژه که شرکت‌های معادن، نقلیه‌های خود را در چندین حوزه مختلف می‌بینند و یکپارچه‌سازی آن‌ها را امری حیاتی می‌دانند.

مدیر خوب کیست؟

مدیری توانمند است که توان برنامه‌ریزی برای اهداف آینده را داشته باشد. یکی از این آینده‌نگری‌ها شامل کارهایی هست که منجر به افزایش عمر ماشین‌آلات و تجهیزات شود. با سامانه کاریار و سرویس‌های دوره‌ای، مدیر خوب بودن، در دسترس است. از دستش ندهید!

سوال‌های پُرتکرار شرکت‌های پخش

 • امکان سفارش‌سازی وجود دارد؟
 • چگونه امنیت اطلاعات رو تضمین می‌کنید؟
 • خدمات پس از فروش و پشتیبانی دارید؟
 • قابلیت لینک شدن سامانه‌های شما با سامانه‌های مرتبط وجود دارد؟
متداول

امکان سفارش‌سازی وجود دارد؟

امکانات بیشتری می‌خواهید؟ آيا هنوز فکر می‌کنید که ویژگی‌های بیشتری از نرم‌افزار مدیریت ناوگان شرکت پخش ما می‌خواهید؟ تیم تحقیق و توسعه ما آماده است تا پیشنهادات شما را برای سفارش‌سازی سامانه بشنود و درصورت تحقق شرایط، سفارش‌سازی رو شروع کند.

چگونه امنیت اطلاعات رو تضمین می‌کنید؟

دیتاهای شما در سرورهای اختصاصی خود ما ذخیره می‌شوند که امنیت‌شان را با خودمان است اما اگر شما بخواهید دیتاها در سرور خود سازمان ذخیره شود، این امکان فراهم است.

خدمات پس از فروش و پشتیبانی دارید؟

بله قطعا؛ شرکت اورنگ برای محصولات سخت‌افزار ردیاب خودش ۱ سال و برای سامانه‌های نرم‌افزاری‌اش به صورت نامحدود گارانتی دارد. خدمات پس از فروش شامل نصب ردیاب، هماهنگی با نصاب، پشتیبانی و… است. پشتیبانی هم نوعی خدمات پس از فروش است که در آن بعد از اینکه مشتری خدمت را کاملا دریافت کرد، شروع می‌شود. مثلا فرض کنید قطعه‌ای از ردیاب خراب می‌شود، ما تا ۵ سال تعهد می‌دهیم که این قطعه معیوب تعمیر یا تعویض کنیم که شامل مقداری هزینه است.

پشتیبانی و توانمندسازی

پشتیبانی فقط به این معنی نیست که محصول دارای ایراد را تعمیر کنیم؛ بلکه همچنین در مورد توانمندسازی مشتریان خود است تا بیشترین ارزش را از محصول دریافت کنند. اجازه دهید مثالی بزنم؛ به عنوان مثال شما یک حسابدار هستید که یک لبتاب نو خریداری کرده‌اید. شما با آن فقط فیلم می‌بینید. اینکه کسی بیاید و به شما یاد دهد که با لبتاب‌تان می‌توانید کارهای حسابداری را ساده‌تر انجام دهید، می‌شود توانمندسازی شما.

قابلیت لینک شدن سامانه‌های شما با سامانه‌های مرتبط وجود دارد؟

نرم‌افزارهای ما از سیستم API استفاده می‌کند که می‌تواند به سامانه‌های دیگر بدون مشکل به نرم‌افزارهای ما متصل شوند.

بخش درخور توجهی از مشتریان ما، شرکت‌هایی هستند که در بخش صادرات مواد غذایی (تره‌بار، میوه، گوشت) به کشورهای حوزه خلیج‌فارس فعالیت می‌کنند. این گروه از مشتریان ما با مشکلاتی روبه‌رو بودند:

اما راه‌حل ما برای مشتری‌هایمان چه بود؟

راه ما نصب جی‌پی‌اس (GPS) آنلاین اورنگ به همراه سنسور دما بود. بدین صورت که شما با جی‌پی‌اس می‌توانید در هر جای این کره خاکی، آنلاین محموله‌تان را ردیابی کنید. حتی لازم هم نیست لبتاب باز کنید چون با تلفن‌همراه، این کار شدنی است. با تلفن همراه‌تان در لحظه می‌توانید دمای یخچال خودرو را نیز ببینید و سالم رسیدن محصول‌تان را تضمین کنید.

علاوه بر این، این کار باعث می‌شود بعد از تحویل بار به مشتری، از یخچال شما سوءاستفاده نشود. آن را اوراق نکنند و یخچال به سلامت راه برگشت را طِی کند. شما می‌توانید با هزینه کمی، سرمایه هنگفت خود را بیمه کنید. مدیریت خودروهای یخچال دار از این پس برای شما مشکل نخواهد بود. از هر مکانی، آسوده ردیابی کنید. حفظ سرمایه شما وظیفه ما در شرکت دانش بنیان اورنگ پژوهان پارسه است.

یک موضوع مهم دیگر:

اگر یک واحد تولیدی یا کسب و کار پخش دارید، یکی از دغدغه های شما احتمالا ردیابی بازاریاب هاست.

اما راهکار اورنگ با کمترین هزینه:

 1. استفاده از سخت‌افزارهای ردیابی اشخاص
 2. استفاده از نرم‌افزار اورنگ تک

نرم‌افزار اورنگ‌تک برای ردیابی بازاریاب‌ها

با پِلی کردن نرم‌افزار، شما می‌توانید فرد را پایش کنید؛ کافیست که:

اگر این سه ملاک رعایت شود، مثل این است که شما یک سخت‌افزار ردیاب شخصی دارید. این راهکار بسیار مقرون‌به‌صرفه است. درنهایت پایش بهتر سودآوری بیشتری در پِی خواهد داشت.

این سامانه نه تنها برای مدیران بلکه برای واحدهای خدماتی و سوپرمارکت‎‌ها هم مناسب است. برای مثال یکی از شکایت‌های رایج مشتریان این است که اظهار می‌کنند که ویزیتور شما به ما سر نزده است. کافیست مدیر بخش از عملکرد ویزیتور و واحد بخش گزارش بگیرد تا مشخص شود که ویزیتور در ماه گذشته در چه بازه‌های زمانی از سوپرمارکت‌ها بازدید کرده است.

عدالت بیشتر برای ویزیتورها

با این سامانه به هر فرد مطابق با تلاشش و پایشی که گزارش آن همیشه برای شما مشاهده‌پذیر است، حقوق و پاداش دریافت می‌کند.

و صدایی دیگر از مشتریان ما

داستان موفقیت و تجربه کاری شرکت پانل را از زبان جناب ترکی‌زاده، مسئول ترابری شرکت می‌بینید که چگونه بهره‌بری شرکت را افزایش داده‌اند.

این نوشته توضیحی بود که در آن تلاش شد که مدیریت ناوگان شرکت‌های پخش را بررسی کند و در پایان راه‌های مناسبی در اختیار مدیران این شرکت‌ها بگذارد. در نهایت می‌توانید از لینک زیر نسخه دمو را درخواست دهید تا به صورت عملی کارایی سامانه‌های ما برای شما مشخص شود.

برخی از حسن انجام کارها

رام آب 98
غزال دایتی 98
گستر پگاه منطقه 3 90
Screenshot 2022 12 28 at 15.59.42
معدنی سپیدان 91
رام آب 90
حسن انجام کار سالیذ مرغ 98