EN
مدیریت ناوگان شهرداری

مدیریت ناوگان شهرداری

چرا ناوگان خود را هوشمند کنیم؟

روش‌های جدید به مرور با افزایش قدرت انسان توانسته‌اند کنترل را برای انسان به ارمغان بیاورند. کنترل نیز به‌نوبه خود پیش‌بینی‌پذیری را افزایش می‌دهد. شهرها توسعه یافته‌اند و نهادهای زیرمجموعه شهرداری‌ها به همین ترتیب گسترده شده‌اند. این گستردگی خدمات جدیدی را برای شهرواندان ایجاد کرده است. این خدمات یک عنصر مهم دارند و آن ناوگان است. مدیریت ناوگان شهرداری ها با هوشمندسازی می‌توانند ارائه خدمات به شهروندان را سهولت و کیفیت بخشند.

صحبت‌های یکی از مشتریان ما را در شهرداری کوار در استان فارس بشنوید:

امروزه ناوگان‌های شهرداری به چند دسته تقسیم می‌شوند که آتش‌نشانی‌ها، سازمان عمران و بازسازی فضای شهری، مدیریت پسماند، خدمات شهری و مدیریت فضای سبز از جمله این سازمان‌ها هستند. هر کدام از این سازمان‌ها وظایف مختص به خود را دارند اما درنهایت هدف همه آنها ارائه خدمات مناسب به شهروندان است. سرعت و دقت در خدمات شهرداری به شهروندان اهمیت ویژه‌ای دارد. این موضوع به صورت درخور‌توجه‌ای بر رفاه حال شهروندان تاثیر می‌گذارد. با توجه به همه دلایل بالا، شهرداری ها نیاز مبرمی به یک سامانه جامع برای مدیریت ناوگان خود احساس می‌کنند.

نگرانی‌های سازمان آتش‌نشانی

 • ثبت اطلاعات سریع موقعیتی و مکانی
 • تخصیص سریع خودرو آتش‌نشانی با توجه به نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی
 • رسیدن فوری به محل حادثه
 • آگاهی از فرآیند عملیات در لحظه

آتش‌نشانی‌ها از مراکز مهم و فوریتی در کشور ما هستند که نیاز به اطلاعات موقعیتی دقیق دارند. سرعت عمل در این سازمان سرنوشت‌ساز است و با مال و جان هم‌وطنان در ارتباط است. مدیریت عملیات و راهبری پروژه‌ها از عوامل است که اهمیت مدیریت را پررنگ می‌کند. به ویژه عملیات‌های بزرگی مثل پلاستکو و یا حادثه متروپل آبادان

pngwing.com 5

مشکلات سازمان عمران

نگرانی‌های سازمان خدمات شهری و پسماند

مشکلات سازمان فضای سبز

 • کنترل ناوگان برای نظارت انجام آبرسانی
 • آبرسانی صحیح
 • تعریف محدوده‌های مشخص
 • کنترل افراد و سازماندهی برای پوشش مناطق مختلف شهری

این سازمان وظیفه مهم حفظ، بهینه‌سازی و گسترش فضای سبز را بر عهده دارد. سازمانی که عملکرد آن برای بر رضایت شهروندان تاثیر بسزایی دارد.

ناوگان شهرداری

راهکارها و محصولات ما برای شما چیست؟

محصولات مدیریت ناوگان

سخت‌افزار ردیاب خودرو:

سخت افزار ردیاب تقریبا اولین مورد پایه‌ای است که شرکت شما برای هوشمندسازی خود به آن احتیاج دارد. قطعه کوچکی که می‌تواند در هر جایی نصب شود. البته باید سامانه تعمیرو نگهداری و تعمیرات را فاکتور بگیریم. اطلاعات ورودی برای سامانه کاریار حتی بدون نیاز به سخت‌افزار هم می‌تواند کارایی خود را حفظ کند.

مدیریت ناوگان حمل و نقل اورنگ (FMS)

سامانه مدیریت ناوگان همان جایی است که اطلاعات و دیتاها از سخت‌افزار برای نمایش حاضر می‌شوند. سامانه جامعی که هر آنچه که بخواهید در آن پیدا می‌کنید. از شیر مرغ تا جان آدمی‌زاد. در عین حال محیط نرم‌افزار با طراحی کاربرپسند، سادگی را در اولویت خود گذاشته است که استفاده‌کنندگان از سامانه نه تنها اطلاعاتی جامع و مفیدی دریافت کنند بلکه بتوانند به راحتی با آن کار کنند.

سامانه مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو (کاریار)

سامانه به دو صورت می‌تواند اطلاعاتی که نیاز دارد را به دست آورد؛ اما آن دو راه کدام است؟ راه اول این است که از سخت‌افزار ردیاب این اطلاعات را دریافت کند که اطلاعات دقیقی هستند اما راه دوم این است که این اطلاعات به صورت دستی وارد شود. این حالت دقت کار را کاهش می‌دهند اما در هزینه‌ها می‌تواند صرفه‌جویی کند.

تعیین عادلانه حقوق با توجه به کارکرد ناوگان (هوشیار)

سامانه هوشیار دو کار را برای شما انجام می‌دهد: اول اینکه شما را از شر کاغذبازی‌ها نجات می‌دهد و وقت‌ها را برای کارهای مهم‌تر شما ذخیره می‌کند. دوم اینکه برای رانندگان‌تان عدالت مطابق با کارشان هدیه‌ می‌دهد. چه چیزی مهم‌تر از اینکه راننده شما این احساس را بگیرد که متناسب با تلاشی که کرده است،‌ حقوق دریافت می‌کند. سامانه هوشیار به رضایت رانندگان از کار کمک می‌کند و این همان چیزی است که خیلی از شرکت‌ها به آن بی‌توجهی می‌کنند. تغییرات زیاد در کارکنان هزینه‌های جانبی برای شرکت‌ها به وجود می‌آورند. این هزینه‌های پنهان می‌تواند حتی یک شرکت بزرگ را زمین بزند. از قدیم هم گفته‌اند که پیشگیری بهتر از درمان است.

راحت درخواست بده، راحت‌تر تخصیص!

همه‌مان گاهی خیال‌پردازی می‌کنیم. شاید خیال‌پردازی شما این باشد که به سیستمی فکر کنید که بتواند درخواست‌هایتان را مدیریت کند درحالی که شما فنجان چایی‌تان را میل می‌کنید! باید بگویم این دیگر خیال پردازی نیست و سامانه مدیریت سرویس و درخواست یاور این کار برای شما به راحتی ‌می کند. نسخه دمو را درخواست دهید تا ببینید خیال‌پردازی‌هایتان چقدر به واقعیت نزدیک است!

و در نهایت آنچه بدست می‌‌آورید:

 • یکپارچه‌سازی ناوگان‌ها
 • تسهیل روند سوخت مصرفی به خودروها
 • کاهش هزینه‌ها
 • افزایش بهره‌وری
 • یک ابزار تمام‌عیار برای افزایش کنترل
 • مدیر خوب بودن!

یکپارچه‌سازی ناوگان‌ها

وقتی ناوگان‌ها افزایش پیدا می‌کنند، نیاز به تغییر روش‌ها احساس می‌شود چرا که روش‌های قدیمی‌تر پاسخ‌گو ناوگان بزرگتر نیست. ناوگان بزرگتر توانایی مدیران برای یکپارچه‌سازی ناوگان حوزه‌های مختلف را کاهش می‌دهد. سیستم مدیریت ناوگان شهرداری با هوشمندی ذاتی خود، ناوگان‌ها را یک‌دست و یکپارچه می‌کند. این موضوع به صورت گسترده برنامه‌ریزی‌های ناوگانِ حوزه‌های مختلف مانند دیسپچینگ را هماهنگ می‌کند.

تسهیل روند سوخت مصرفی به خودروها (سیپاد)

سامانه سیپاد طرح کشوری است که برای اختصاص سوخت به سازمان‌های دولتی است. سامانه ما به نحوی طراحی شده است که به آسانی گزارش‌های لازم را برای ارائه به این سایت در اختیار شما قرار می‌دهد.

وزنه هزینه‌ها را سبک کنید!

با مدیریت ناوگان می‌توانید هزینه‌های اضافی را شناسایی کنید. این شناسایی می‌تواند شامل هزینه‌های پنهان مثل سوخت هم باشد. در نهایت شما با هزینه کمی که برای راه‌اندازی مدیریت ناوگان مصرف می‌کنید، در بازه ۶ ماه سود تمام هزینه‌ها به حساب شما برمی‌گردد!

شیب بازدهی‌تان را تند کنید!

ناوگانِ معادن، حوزه‌های خاص خود را دارد. کاهش اصطکاک چرخ‌دنده‌های این حوزه‌ها، ابتدا زمان را برای شما ذخیره می‌کند و سپس بازدهی را برای شما افزایش می‌دهد.

یک ابزار تمام‌عیار برای افزایش کنترل

انسان در ابتدای تاریخ حتی زمانی که از خودش شناخت کمی داشت، نیاز به ابزار را به خوبی در خودش احساس می‌کرد. سامانه مدیریت ناوگان ابزاری قدرتمند برای کنترل ناوگان‌های شهرداری‌هاست. به‌ویژه که شرکت‌های معادن، نقلیه‌های خود را در چندین حوزه مختلف می‌بینند و یکپارچه‌سازی آن‌ها را امری حیاتی می‌دانند.

مدیر خوب کیست؟

مدیری توانمند است که توان برنامه‌ریزی برای اهداف آینده را داشته باشد. یکی از این آینده‌نگری‌ها شامل کارهایی هست که منجر به افزایش عمر ماشین‌آلات و تجهیزات شود. با سامانه کاریار و سرویس‌های دوره‌ای، مدیر خوب بودن، در دسترس است. از دستش ندهید!

سوال‌های پُرتکرار شهرداری‌ها

 • امکان سفارش‌سازی وجود دارد؟
 • چگونه امنیت اطلاعات رو تضمین می‌کنید؟
 • خدمات پس از فروش و پشتیبانی دارید؟
 • قابلیت لینک شدن سامانه‌های شما با سامانه‌های مرتبط وجود دارد؟
متداول

امکان سفارش‌سازی وجود دارد؟

امکانات بیشتری می‌خواهید؟ آيا هنوز فکر می‌کنید که ویژگی‌های بیشتری از نرم‌افزار مدیریت ناوگان شهرداری ما می‌خواهید؟ تیم تحقیق و توسعه ما آماده است تا پیشنهادات شما را برای سفارش‌سازی سامانه بشنود و درصورت تحقق شرایط، سفارش‌سازی رو شروع کند.

چگونه امنیت اطلاعات رو تضمین می‌کنید؟

دیتاهای شما در سرورهای اختصاصی خود ما ذخیره می‌شوند که امنیت‌شان را با خودمان است اما اگر شما بخواهید دیتاها در سرور خود سازمان ذخیره شود، این امکان فراهم است.

خدمات پس از فروش و پشتیبانی دارید؟

بله قطعا؛ شرکت اورنگ برای محصولات سخت‌افزار ردیاب خودش ۱ سال و برای سامانه‌های نرم‌افزاری‌اش به صورت نامحدود گارانتی دارد. خدمات پس از فروش شامل نصب ردیاب، هماهنگی با نصاب، پشتیبانی و… است. پشتیبانی هم نوعی خدمات پس از فروش است که در آن بعد از اینکه مشتری خدمت را کاملا دریافت کرد، شروع می‌شود. مثلا فرض کنید قطعه‌ای از ردیاب خراب می‌شود، ما تا ۵ سال تعهد می‌دهیم که این قطعه معیوب تعمیر یا تعویض کنیم که شامل مقداری هزینه است.

پشتیبانی و توانمندسازی

پشتیبانی فقط به این معنی نیست که محصول دارای ایراد را تعمیر کنیم؛ بلکه همچنین در مورد توانمندسازی مشتریان خود است تا بیشترین ارزش را از محصول دریافت کنند. اجازه دهید مثالی بزنم؛ به عنوان مثال شما یک حسابدار هستید که یک لبتاب نو خریداری کرده‌اید. شما با آن فقط فیلم می‌بینید. اینکه کسی بیاید و به شما یاد دهد که با لبتاب‌تان می‌توانید کارهای حسابداری را ساده‌تر انجام دهید، می‌شود توانمندسازی شما.

قابلیت لینک شدن سامانه‌های شما با سامانه‌های مرتبط وجود دارد؟

نرم‌افزارهای ما از سیستم API استفاده می‌کند که می‌تواند به سامانه‌های دیگر بدون مشکل به نرم‌افزارهای ما متصل شوند.

نکته آخر:

مدیریت ناوگان شهرداری با روش‌های مدرن کمک شایانی به مدیرانی خواهد کرد که درصدد تلاش برای تغییرات جدی در روند اجرای خدمات خود هستند.

بعضی از گواهی حسن انجام کارها:

حسن انجام کار مدیریت پسماند شیراز 99
شهرداری شیراز 90
و فضای سبز شهرداری شیراز 87
مدیریت ناوگان شهرداری بافق
مدیریت ناوگان شهرداری بافق

موضوع: اعلام رضایت از سخت‌افزار و سامانه ردیابی خودرو

با سلام و احترام

بازگشت به نامه شماره ۰۱۰۸۴۷ مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ موضوع سخت افزار، نرم افزار و سامانه ردیابی خودرو، این سازمان رضایت خود را از عملکرد و اجرای دستگاه‌های GPS بر روی خودروهای تحت اختیار شهرداری، سامانه ردیابی آنلاین تحت وب و نرم‌افزار موبایل (ویتا) و نحوه پاسخگویی کارشناسان مربوطه آن شرکت، اعلام می‌دارد.

انجام کار مدیریت ناوگان