EN
مدیریت ناوگان معادن

مدیریت ناوگان معادن

چرا ناوگان خود را هوشمند کنیم؟

بعید بنظر می‌رسد که معدن را بدون خودرو و ابزارآلات تصور کنیم و شاید حتی اولین تصویری که از معدن در ذهنمان تداعی شود، کامیون‌ها و بیل مکانیکی‌ها باشد تا خود معدن! این موضوع اهمیت انکارناشدنی خودرو و ماشین‌آلات حفاری و انتقال مواد را به خوبی نشان می‌دهد. در این میان، مدیریت این ماشین‌آلات به صورت سنتی، کاری بس دشوار است که هزینه‌های جانبی قابل تاملی برای شرکت‌های فعال در این حوزه رقم می‌زند. هوشمندسازی و مدیریت ناوگان معادن به کمک سخت‌افزارهای ردیابی این کار را ساده کرده‌اند. سادگی را در کنار افزایش بازدهی و بهره‌وری قرار دهید تا چراغ اهمیت این موضوع در ذهنتان نورانی‌تر شود.

پس برویم سراغ مدیریت ناوگان معادن به سبک و سیاق اورنگ:

نگرانی‌های شرکت‌های معادن

خروج ماشین‌آلات و تراک‌ها از محدوده کاری

تعداد زیاد ماشین‌آلات و تراک‌ها کار نظارت را سخت می‌کنند. با مانوتوریگ لحظه‌ای و یکجا می‌توانید تمام دستگاه‌های سنگین و سبک خود رو مدیریت کنید. همچنین می‌توانید کارگاه و حوزه عملیاتی را محدوه‌بندی کنید تا به محض خروج تراک‌ها و ماشین‌آلات برای شما هشدار ارسال شود.

هزینه‌های جانبی ناشی از سرویس‌های دوره‌ای نامنظم

خرید و یا اجاره ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین در حوزه ناوگان معادن، هزینه‌های هنگفتی را روی دست شرکت‌ها می‌گذارد. حلا فکر کنید این ماشین‌آلات و تراک‌ها و تجهیزات گران قیمت بخواهد با نگهداری نامناسب از کارافتاده شوند. پس وجود سیستمی خودکار که بتواند از تجهیزات نگهداری کند و از هزینه های اضافی بعدی جلوگیری کند، ضروری است. سامانه نگهداری و تعمیرات کاریار این هزینه‌های اضافی رو از صورت‌حساب‌ها جارو می‌کند! به این فکر کنید که مدیر مالی‌تان دیگر بخاطر هزینه‌های ریز و درشت، هر روز صبح با اخم وارد شرکت نشود!

مدیریت ناوگان معادن

نبود اطلاعات عینی و جامع از عملکرد کلی ناوگان

اطلاعات عینی و روی کاغذ به مدیران کمک می‌کند تا بتوانند استراتژی‌ها را شفاف پیش ببرند و با توجه به موقعیت‌های مختلف که پروژه با آن روبه‌رو می‌شود، مسیر را تغییر دهند و راهبردها جدید را جایگزین کنند تا پروژه در به موقع به اتمام برسد. گزارش‌های جامع سامانه‌های مدیریت ناوگان چیزی را کم نگذاشته‌اند. شما بالغ بر چند ده گزارش مختلف می‌توانید بگیرید تا با آن مدیریت را برای خودتان به کاری ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر تبدیل کنید.


رانندگی پرخطر رانندگان و آسیب به تجهیزات سنگین

رانندگی پرخطر رانندگان را می‌توان با تعریف هشدارهای مرتبط مثل سرعت غیرمجاز و یا پیچش ناگهانی کنترل کرد. این هشدار برای راننده و هم اپراتور مسئول فرستاده می‌شود. همین طور می‌توان با توجه با نوع منطقه و حتی آب و هوا هشدارها را ویرایش کرد تا با استاندارد مورد نیاز برای آن منطقه وفق یابد.

به چه چیزهایی نیاز دارید؟

راهکارها و محصولات ما برای شما چیست؟

محصولات مدیریت ناوگان

سخت‌افزار ردیاب خودرو:

سخت افزار ردیاب تقریبا اولین مورد پایه‌ای است که شرکت شما برای هوشمندسازی خود به آن احتیاج دارد. قطعه کوچکی که می‌تواند در هر جایی نصب شود. البته باید سامانه تعمیرو نگهداری و تعمیرات را فاکتور بگیریم. اطلاعات ورودی برای سامانه کاریار حتی بدون نیاز به سخت‌افزار هم می‌تواند کارایی خود را حفظ کند.

مدیریت ناوگان حمل و نقل اورنگ (FMS)

سامانه مدیریت ناوگان همان جایی است که اطلاعات و دیتاها از سخت‌افزار برای نمایش حاضر می‌شوند. سامانه جامعی که هر آنچه که بخواهید در آن پیدا می‌کنید. از شیر مرغ تا جان آدمی‌زاد. در عین حال محیط نرم‌افزار با طراحی کاربرپسند، سادگی را در اولویت خود گذاشته است که استفاده‌کنندگان از سامانه نه تنها اطلاعاتی جامع و مفیدی دریافت کنند بلکه بتوانند به راحتی با آن کار کنند.

سامانه مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو (کاریار)

سامانه به دو صورت می‌تواند اطلاعاتی که نیاز دارد را به دست آورد؛ اما آن دو راه کدام است؟ راه اول این است که از سخت‌افزار ردیاب این اطلاعات را دریافت کند که اطلاعات دقیقی هستند اما راه دوم این است که این اطلاعات به صورت دستی وارد شود. این حالت دقت کار را کاهش می‌دهند اما در هزینه‌ها می‌تواند صرفه‌جویی کند.

تعیین عادلانه حقوق با توجه به کارکرد ناوگان (هوشیار)

سامانه هوشیار دو کار را برای شما انجام می‌دهد: اول اینکه شما را از شر کاغذبازی‌ها نجات می‌دهد و وقت‌ها را برای کارهای مهم‌تر شما ذخیره می‌کند. دوم اینکه برای رانندگان‌تان عدالت مطابق با کارشان هدیه‌ می‌دهد. چه چیزی مهم‌تر از اینکه راننده شما این احساس را بگیرد که متناسب با تلاشی که کرده است،‌ حقوق دریافت می‌کند. سامانه هوشیار به رضایت رانندگان از کار کمک می‌کند و این همان چیزی است که خیلی از شرکت‌ها به آن بی‌توجهی می‌کنند. تغییرات زیاد در کارکنان هزینه‌های جانبی برای شرکت‌ها به وجود می‌آورند. این هزینه‌های پنهان می‌تواند حتی یک شرکت بزرگ را زمین بزند. از قدیم هم گفته‌اند که پیشگیری بهتر از درمان است.

راحت درخواست بده، راحت‌تر تخصیص!

همه‌مان گاهی خیال‌پردازی می‌کنیم. شاید خیال‌پردازی شما این باشد که به سیستمی فکر کنید که بتواند درخواست‌هایتان را مدیریت کند درحالی که شما فنجان چایی‌تان را میل می‌کنید! باید بگویم این دیگر خیال پردازی نیست و سامانه مدیریت سرویس و درخواست یاور این کار برای شما به راحتی ‌می کند. نسخه دمو را درخواست دهید تا ببینید خیال‌پردازی‌هایتان چقدر به واقعیت نزدیک است!

هنگام تخیله و بارگیری وجود صف تراک‌ها زمان بسیاری را تلف می‌کند. زمان تلف شده سرعت پیشروی پروژه را به میزان درخور توجهی کاهش می‌دهد. و تمام این‌ها در حالی است که پیشرفت پروژه مطابق با برنامه برای شرکت‌های معادن بسیار مهم است. سامانه یاور با سازمان‌دهی تراک‌ها از اتلاف وقت جلوگیری می‌کند. حتی مدیران معادن می‌توانند با گزارش‌هایی که دریافت می‌کنند،‌ بدانند که در کدام حوزه عملیاتی نیاز به تراک و خودرو بیشتری است و مطابق با آن سهم تراک‌ها و تجهیزات خودرویی آن حوزه را افزایش یا کاهش دهند.

و در نهایت آنچه بدست می‌‌آورید:

  • یکپارچه‌سازی ناوگان‌ها
  • کاهش هزینه‌ها
  • افزایش بهره‌وری
  • یک ابزار تمام‌عیار برای افزایش کنترل
  • مدیر خوب بودن!

یکپارچه‌سازی ناوگان‌ها

وقتی ناوگان‌ها افزایش پیدا می‌کنند، نیاز به تغییر روش‌ها احساس می‌شود چرا که روش‌های قدیمی‌تر پاسخ‌گو ناوگان بزرگتر نیست. ناوگان بزرگتر توانایی مدیران برای یکپارچه‌سازی ناوگان حوزه‌های مختلف را کاهش می‌دهد. سیستم مدیریت ناوگان معادن با هوشمندی ذاتی خود، ناوگان‌ها را یک‌دست و یکپارچه می‌کند. این موضوع به صورت گسترده برنامه‌ریزی‌های ناوگانِ حوزه‌های مختلف مانند استخراج و انتقال را هماهنگ می‌کند.

وزنه هزینه‌ها را سبک کنید!

با مدیریت ناوگان می‌توانید هزینه‌های اضافی را شناسایی کنید. این شناسایی می‌تواند شامل هزینه‌های پنهان مثل سوخت هم باشد. در نهایت شما با هزینه کمی که برای راه‌اندازی مدیریت ناوگان مصرف می‌کنید، در بازه ۶ ماه سود تمام هزینه‌ها به حساب شما برمی‌گردد!

شیب بازدهی‌تان را تند کنید!

ناوگانِ معادن، حوزه‌های خاص خود را دارد. کاهش اصطکاک چرخ‌دنده‌های این حوزه‌ها، ابتدا زمان را برای شما ذخیره می‌کند و سپس بازدهی را برای شما افزایش می‌دهد.

یک ابزار تمام‌عیار برای افزایش کنترل

انسان در ابتدای تاریخ حتی زمانی که از خودش شناخت کمی داشت، نیاز به ابزار را به خوبی در خودش احساس می‌کرد. سامانه مدیریت ناوگان ابزاری قدرتمند برای کنترل ناوگان‌های معادن است. به‌ویژه که شرکت‌های معادن، نقلیه‌های خود را در چندین حوزه مختلف می‌بینند و یکپارچه‌سازی آن‌ها را امری حیاتی می‌دانند.

مدیر خوب کیست؟

مدیری توانمند است که توان برنامه‌ریزی برای اهداف آینده را داشته باشد. یکی از این آینده‌نگری‌ها شامل کارهایی هست که منجر به افزایش عمر ماشین‌آلات و تجهیزات شود. با سامانه کاریار و سرویس‌های دوره‌ای، مدیر خوب بودن، در دسترس است. از دستش ندهید!

سوال‌های پُرتکرار شرکت‌های معدنی

امکان سفارش‌سازی وجود دارد؟

امکانات بیشتری می‌خواهید؟ آيا هنوز فکر می‌کنید که ویژگی‌های بیشتری از نرم‌افزار مدیریت ناوگان معادن ما می‌خواهید؟ تیم تحقیق و توسعه ما آماده است تا پیشنهادات شما را برای سفارش‌سازی سامانه بشنود و درصورت تحقق شرایط، سفارش‌سازی رو شروع کند.

چگونه امنیت اطلاعات رو تضمین می‌کنید؟

دیتاهای شما در سرورهای اختصاصی خود ما ذخیره می‌شوند که امنیت‌شان را با خودمان است اما اگر شما بخواهید دیتاها در سرور خود سازمان ذخیره شود، این امکان فراهم است.

خدمات پس از فروش و پشتیبانی دارید؟

بله قطعا؛ شرکت اورنگ برای محصولات سخت‌افزار ردیاب خودش ۱ سال و برای سامانه‌های نرم‌افزاری‌اش به صورت نامحدود گارانتی دارد. خدمات پس از فروش شامل نصب ردیاب، هماهنگی با نصاب، پشتیبانی و… است. پشتیبانی هم نوعی خدمات پس از فروش است که در آن بعد از اینکه مشتری خدمت را کاملا دریافت کرد، شروع می‌شود. مثلا فرض کنید قطعه‌ای از ردیاب خراب می‌شود، ما تا ۵ سال تعهد میدیم که این قطعه معیوب تعمیر یا تعویض کنیم که شامل مقداری هزینه است.

پشتیبانی و توانمندسازی

پشتیبانی فقط به این معنی نیست که محصول دارای ایراد را تعمیر کنیم. پشتیبانی همچنین در مورد توانمندسازی مشتریان خود است تا بیشترین ارزش را از محصول دریافت کنند. اجازه دهید مثالی بزنم؛ به عنوان مثال شما یک حسابدار هستید که یک لبتاب نو خریداری کرده‌اید. شما با آن فقط فیلم می‌بینید. اینکه کسی بیاید و به شما یاد دهد که با لبتاب‌تان می‌توانید کارهای حسابداری را ساده‌تر انجام دهید، می‌شود توانمندسازی شما.

قابلیت لینک شدن سامانه‌های شما با سامانه‌های مرتبط وجود دارد؟

نرم‌افزارهای ما از سیستم API استفاده می‌کند که می‌تواند به سامانه‌های دیگر بدون مشکل به نرم‌افزارهای ما متصل شوند.